Што е ново на IFA 2019

Пребирливи за звук? Фокусирани на фотографија? Независно што сакате, нашите најнови производи гарантираат возбуда и инспирација.#SonyIFA

Xperia 5

Најдобрите доживувања од Sony во рака

Xperia 5 ви ги нуди најдобрите доживувања од Sony - OLED-екран 21:9 CinemaWide, камера со три објективи и технологии за звук со висока резолуција вградени во прекрасен и елегантен дизајн што удобно се држи во рака.

WF-1000XM3

Само музика. Ништо друго.

Паузирајте го светот околу вас и поврзете со вашата музика. Нема шум, нема кабли, нема пречки. Само прекрасен звук, поништување на шумот што е водечко во индустријата и слобода за долготрајно слушање со часови.

WI-1000XM2

Свет на беспрекорна тишина

Уживајте во музика без шум или пречки. Поништувањето на шум што е водечко во индустријата, звукот со извонреден квалитет и удобноста на заоблениот дизајн на слушалките нудат слушање на повисоко ниво.

WH-1000XM3

Уште подлабока тишина

Слушалките WH-1000XM3 ви овозможуваат да се задлабочите повеќе во тишината со нашето подобрено поништување на шум што е водечко во индустријата и со паметното слушање што се прилагодува на ситуацијата.

α6600

Моќ во вашите раце

α6600 нуди многу функции за да добиете сè што ви е потребно за сите прилики за фотографирање - брз AF, стабилна стабилизација на слика и неверојатен квалитет на слика, батерија со голем капацитет и снимање видеозаписи во 4K HDR (HLG).

AG9

Совршени сенки и светли тонови

ZG9

Потполно уживање за сетилата

SA-Z1

Најдобра резолуција во неверојатен звучен простор

Сите споеви, материјали и компоненти имаат една цел - најдобра изведба на мала оддалеченост. Слушајте во стил и уживајте во реалистичен звук.

Откријте повеќе нови производи

Од нови модели на Walkman до слушалки h.ear on, погледнете и некои други врвни производи на IFA 2019. Достапноста на производите зависи од регионот и земјата. 

Слика од слушалките WH-H910N.

WH-H910N 

Реална музика, модерни бои, целодневна удобност, технологија за два сензори за шум.

Слика од ушните влошки WI-XB400.

WI-XB400

Потполно безжични и лесно преносливи слушалки со длабок и моќен звук.

Слика од слушалките WH-CH510.

WH-CH510 

Имаат лесен и потполно безжичен дизајн и се создадени за луѓе кои постојано патуваат.

Слика од Walkman од серијата NW-ZX500.

Серија NW-ZX500 

Реален звук од многубројни извори на музика.

Слика од Walkman од серијата NW-A100.

Серија NW-A100 

Дефинирајте го вашиот стил со бои, висококвалитетен звук и компактна големина.

Слика од дигитален диктафон од серија ICD-UX570.

Серија ICD-UX570

Дигитален диктафон со разновидни опции за снимање предавања, состаноци и музика со неверојатен квалитет.

Слика од производот XAV-AX8050D

XAV-AX8050D

Огромен екран на допир, уникатен и прилагодлив 3-насочен држач и најнови технологии за поврзување со паметни телефони.


Погледнете ја нашата прес-конференција на IFA 2019

Погледнете ги најновите производи и иновации што му ги претставуваме на светот.

Sony на IFA 2019: издание за печат

Нашата страница за медиуми ви нуди вести, прегледи и коментари од IFA 2019.

Откријте го My Sony

Бидете во тек со сите новости од Sony со тоа што ќе направите My Sony сметка.