Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и DVD
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и DVD
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и DVD
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и DVD

Функции

Технологија Sound Pressure Horn за бас кој можете да го почувствувате

Воодушевете се од моќниот бас со технологијата Sound Pressure Horn. Дизајнот на внатрешно преклопена хорна ефикасно го зголемува акустичниот притисок преку потиснување на енергијата низ канал за засилување. Резултатот е многу поефикасен во однос на стандардните засилувачи кои трошат енергија и стандардната обработка на сигналот, со што се добива смелост и исполнетост која можете да ја почувствувате во сите бас тонови.

Уживајте со висококвалитетно проследување преку BLUETOOTH® со LDAC™

LDAC е нова технологија за звук од Sony која ви овозможува да уживате во најквалитетен безжичен звук преку технологијата Bluetooth. Со пренос на до 3x повеќе податоци, LDAC овозможува подобро безжично слушање на сета ваша музика.

LED диодите на звучниците создаваат атмосфера за забава

Загрејте ја атмосферата со LED осветлување на звучниците како во ноќните клубови. Звучниците со LED диоди се достапни во десет шаблони за бои, од чиста бела до виножито. Синхронизирајќи се со ритамот, моќта и брзината на приказот со светилки се усогласува со музичкото расположение и атмосферата.

Диџеј ефектите ви овозможуваат да оставите сопствен белег на песните

Забавувајте ја публиката со диџеј ефектите. Четири различни ефекти за подготовка на вашата забава: Flanger создава длабок, громогласен ефект; WAH го изобличува звукот; Isolator издвојува одреден фреквентен појас; a PAN го префрлува звукот меѓу звучниците. Можете да ги користите диџеј ефектите преку апликацијата Fiestable и контролата со гестикулации, така што никогаш не било полесно да бидете креативни при составувањето на листите за репродукција за забавите.

Функциите за караоке ви овозможуваат да пеете заедно со песната

Лесно организирајте натпревари во караоке со пријателите: само поврзете го SHAKE-X30D со телевизор, вметнете DVD со караоке и запејте ги зборовите што се појавуваат на екранот. Двата влезови за микрофон и функциите како резервација на песни, бодување и ехо ви овозможуваат да ги здружите силите со вашите пријатели за најдобриот натпревар во пеење. Вградената функција за регулирање на јачината на вокалите дури и ги стишува гласовите на CD дисковите за да можете да ги пеете сите омилени песни.

Влез за гитара

Одржувајте сопствени мини концерти со влезот за гитара. Само приклучете ја гитарата и притиснете го копчето за гитара за да уживате во моќен звук од вашата гитара. Настапувајте соло или поврзете микрофон за да пеете.

HDMI влез за едноставно поврзување

Поврзете го телевизорот на едноставен начин за да добиете длабок и моќен звук од сите ваши филмови и песни. благодарение на HDMI приклучокот, сè што треба да направите е да поврзете еден кабел.

Уживајте во сите ваши филмови со вградениот DVD плеер

Земете ги вашите DVD дискови и гледајте ги на вградениот плеер на SHAKE-X30D. Уживајте во секоја експлозија, акциона или драматична сцена со опкружувачки звук како во кино кој ќе ве внесе во центарот на случувањата. Претворете ја дневната соба во кино и приредувајте неверојатни филмски ноќи.

Беспрекорно проследување со NFC и Bluetooth технологија

Near Field Communication (NFC) и Bluetooth® технологијата ги елиминираат потребата од поврзување со кабли и сложените постапки за поставување. Допрете го SHAKE-X30D со вашиот уред кој поддржува NFC за брзо и лесно поврзување, а потоа започнете со проследување на вашата музичка збирка. Немате NFC? Нема проблем. Поврзете се преку технологијата Bluetooth и тоа е сè.

Обединете ја вашата музиката со Sony | Music Center

Преземете ја апликацијата Sony | Music Center (претходно нарекувана SongPal) за вашиот паметен телефон или таблет-уред и преземете ја контролата врз вашата музичка збирка. Поврзете се лесно преку технологијата Bluetooth и добијте непречен пристап до сите омилени песни. Исто така, апликацијата може да се користи за прилагодување на поставувањата за звукот за да се обезбеди одличен и балансиран звук.

USB приклучокот овозможува приклучување и репродукција

Копирање песни помеѓу CD и USB. Едноставно поврзете го вашиот уред на PLAY/REC приклучокот и ќе бидете подготвени за пренесување. Доколку снимате директно на USB, исто така е можно да се надгради бит-стапката од стандардните 128kbps на 256kbps за подобрен квалитет на звукот.

Аудио влез за проширување на вашиот систем за звук

Извлечете максимум од вашиот домашен аудио систем. Двата RCA влезови ви овозможуваат да поврзете телевизор за да уживате во филмови и конзоли за игри со дополнителна моќ.

Вграден CD плеер за вашата колекција од дискови

Слушајте класични албуми или дискови со компилации со вградениот CD плеер. Овој домашен аудио систем е компатибилен со CD, CD-R и CD-RW дискови – така што ќе можете да уживате во секаква музика, почнувајќи од студио снимки до музички компилации и преземени песни.

FM радио приемник за вашите омилени емисии

Сакате а ги слушнете вашите омилени диџеи? Едноставно вклучете се преку FM вртливото копче на радиото и дознајте што се нуди.

Спецификации

Развеселете ја забавата со домашниот аудио систем SHAKE-X30D со голема моќ. Почувствувајте го моќниот бас што го создава Sound Pressure Horn и направете атмосфера како во ноќните клубови со DJ ефектите и LED диодите во разни бои.
  • Технологија Sound Pressure Horn за моќен бас

  • LDAC за висококвалитетно слушање преку Bluetooth

  • Диџеј ефекти за забава како во ноќните клубови

  • Функциите за караоке ви овозможуваат да пеете заедно со песната

  • Екранот со LED светилки создава атмосфера за забава

Димензии на главен уред (ШxВxД см)(прибл.)
45,5 x 16,5 x 33,0
Димензии на преден звучник (ШxВxД см)(прибл.)
36,8 x 58,5 x 39,1
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина