HI-FI-СИСТЕМИ

Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

MHC-V7D
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Засилете го басот

На моќните забави им е потребен моќен систем за звук. Со Sound Pressure Horn, MHC-V7D обезбедува звук со јачина од 1550 W (1440 W RMS, 105,5 dB SPL) од вертикална кутија со дизајн кој заштедува простор. Внесете свој елемент во забавата со забавната контрола со гестикулации - променете го LED осветлувањето на звучникот, користете диџеј ефекти или прескокнете ја песната со едно едноставно движење.

Ниво на звучен притисок од 1550 W

Засилете ја целата ваша музика со звук од 1550 W.

Создаден за моќен бас

Конусниот вуфер од 25 см (9,8”) нуди извонредни ритми со огромен бас.

Една кутија, моќен звук

Уживајте во систем со моќен звук од една кутија со вертикален и компактен дизајн.

Паметна голема моќ
Паметна голема моќ

Нашата енергетски ефикасна технологија Sound Pressure Horn создава поголем акустички притисок при помала излезна моќност - тоа е подобро и за звукот и за опкружувањето.

Слушнете повеќе од секоја песна

Процесор за подобрување на дигитален звук (DSEE)

DSEE ја подобрува компресираната дигитална музика (MP3, ACC, ATRAC и WMA). Ги обновува високите и ниските звуци кои се губат при компресирањето, репродуцирајќи богат звук кој е сличен со CD квалитетот.

Внесете промени во забавата со едно едноставно движење

Уживајте во лесна контрола со гестикулации

Прилагодувајте ги песните на вашата забава со забавната функција за контрола со гестикулации. Прескокнувајте песни, прилагодувајте ја јачината на звукот и користете диџеј и светлосни ефекти - сето тоа со движење на раката.

Чувствувајте ја музиката и гледајте ги боите

Направете реалистична атмосфера за танцување на забавата со живописните LED светилки на звучниците во разни бои. MHC-V7D се одликува со светилки во звучниците кои проектираат светлина на вашиот таван, ѕид или под. Изберете шаблон со линии или точки кој ќе се синхронизира со ритамот на музиката.

Поврзете се

Репродуцирајте ги омилените песни и листи за репродукција од одредени паметни телефони преку MHC-V7D. Користете NFC поврзување со еден допир за да воспоставите Bluetooth® врска и веднаш започнете да проследувате.

Безжичен Hi-Fi систем со NFC и Bluetooth®
Контролирајте го Hi-Fi системот со апликацијата Fiestable
Задржете ја контролата врз забавата

Преземете ја апликацијата Fiestable за да ги контролирате светилките на звучниците, додавајте диџеј ефекти, уживајте во гласовна репродукција или, пак, прескокнете до следната песна - сето тоа преку паметниот телефон.

Подобрете ја забавата

Натерајте ги сите да танцуваат со одличните функции за забава. Бидете креативни со големиот избор на диџеј ефекти - од распространување на звукот и изолирање на вокали до додавање звучни ефекти и WAH, како и ефекти на семплирање и скречување. Со Party Chain (проследување забава), можете да поврзете и синхронизирате повеќе системи со аудио кабли за да добиете помоќен звук.

Безжичен Hi-Fi систем со DVD плеер и функции за караоке
Разбудете ја поп-ѕвездата во Вас

Организирајте караоке битки за паметење со двата приклучоци за микрофон и големиот број функции, вклучувајќи режим за караоке PON кој ги стишува вокалите на CD дискот за да можете да пеете.

Побарајте ја вашата колекција филмови

Уживајте во омилените DVD филмови со MHC-V7D

Благодарение на вградениот DVD плеер, можете да ги погледнете сите ваши омилени филмови на едноставен начин. Поврзете го системот со вашиот телевизор и оптимизирајте го звукот со трите поставки за подобрување.

MEGA BASS
Засилете го басот

Едноставно вклучете ја функцијата MEGA BASS и подобрете ги вашите песни и омилени динамични сцени.

Режим за фудбал
Седнете во првите редови покрај теренот

Подобрете ги природните амбиентални звуци на спортските настани кои ги гледате со режимот за фудбал. Можете дури и да го намалите гласот на коментаторот и да се чувствувате како дел од публиката.

ClearAudio+
Слушајте гласно и јасно

Слушајте музика со неверојатна острина со ClearAudio+. Ова е колекција на технологии за звук од Sony кои ја оптимизираат репродукцијата на целата ваша музика.

Контролирајте го Hi-Fi системот со апликацијата SongPal
Далечинскиот управувач станува паметен со SongPal

Цел свет на музика во вашите раце

Апликацијата SongPal ви нуди лесно и интуитивно управување на слушањето. Само инсталирајте ја на вашиот мобилен телефон и преземете ја контролата врз репродукцијата на музика, поставувањата на уредот и многу повеќе - сето тоа преку една апликација.

Приклучете, репродуцирајте, префрлете

Два USB приклучоци и CD плеер отпорен на прав

Лесно копирајте и префрлувајте песни од CD на USB уред или од еден USB уред на друг без да користите компјутер. Можете да ги репродуцирате омилените MP3 песни, да ги доживеете одново вашите стари CD дискови или да направите листа за репродукција.

Безжичен Hi-Fi систем со два USB приклучоци и CD плеер
Безжичен Hi-Fi систем со два аудио влеза
Два аудио влеза

Без разлика дали гледате или играте, со поврзување на MHC-V7D со вашиот телевизор, конзола за игри и други уреди, ќе можете да ги засилите сите звуци.

Безжичен Hi-Fi систем со FM радио
FM радио

Слушајте ги омилените емисии или настапи на диџеи во живо со FM радиото.

Дизајн од Sony
Негативен простор

Ви прикажуваме што се крие зад врвниот звук. Дознајте ги ексклузивните приказни за инспирацијата на дизајнот.

Спецификации и функции

За големи забави треба моќен систем за звук. Одликувајќи се со новата ефикасна технологија Sound Pressure Horn, MHC-V7D создава бас кој ќе ве воодушеви преку вертикалниот дизајн кој заштедува простор. Осветлувајте го таванот или ѕидот како во ноќните клубови и користете ја забавната и едноставна контрола со гестикулации за зголемување на јачината на звукот, прескокнување песни и експериментирање со ефекти за диџеи.
  • Нова технологија Sound Pressure Horn за моќен бас кој можете да го почувствувате

  • Забавно и интуитивно ракување со контрола преку гестикулации

  • Приказот со LED светилки и диџеј ефектите создаваат атмосфера за забави

  • Контролирајте ја музиката и функциите за забава со апликацијата Fiestable

  • Лесно поврзување преку Bluetooth® со NFC со еден допир

Излезна моќност - музичка моќност
1440 W
Влезни и излезни приклучоци
USB приклучок (2), Аналоген аудио влез (2), Аналоген аудио излез (1), Излез за микрофон 2 (6φ), Композитен видео излез (1)
Големина на главен уред (Ш x В x Д)
340мм x 924мм x 320мм

Што има во пакетот

Кабел за наизменична струја, FM антена, Батерија (AAA/манган), Далечински управувач (RMT-AM120U)

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина