HI-FI-СИСТЕМИ

Систем за звук V13 со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

MHC-V13
MHC-V13
MHC-V13
MHC-V13
MHC-V13
Лесен
Осветлување
Забавни функции
Забавни функции
Подобрете ги забавите како никогаш досега

Почувствувајте го ритамот на омилените песни дури и на голема оддалеченост со овој моќен и едноделен систем или танцувајте под светлината од светилката на звучникот
што трепка според музиката од MHC-V13, а притоа контролирајте ја репродукцијата преку паметен телефон. 

Исполнете го просторот со звук 

Организирајте забави на повисоко ниво и претворете ги родендените, специјалните пригоди и неочекуваните собирања во забавни искуства.
Со високоефикасните високотонци и басот со голем опсег што го создава JET BASS BOOSTER, вашите гости ќе уживаат во моќна
музика низ целата просторија. 

MHC-V13
Распространете го одличниот звук низ целата забава

Малиот и компактен MHC-V13 нуди импресивен звук. Двата високоефикасни високотонци и JET BASS BOOSTER го распространуваат звукот низ целата забава, што значи дека музиката ќе се движи пошироко и повисоко, за сите гости да уживаат во богат и јасен звук.

Двата високоефикасни високотонци ќе ја исполнат просторијата со звук

Двата високоефикасни високотонци на предната страна, што содржат високотонци во вид на хорна, го прошируваат звучното поле и го зголемуваат звучниот притисок за да може музиката да се шири подалеку, пошироко и доволно високо за да достигне до сите агли во просторијата. 

MHC-V13
JET BASS BOOSTER
Чувствувајте го ритамот од далеку со JET BASS BOOSTER

Каналот со стеснување за рефлективен бас го концентрира протокот на воздух за басот, за да можете јасно да го слушате и чувствувате, без разлика каде сте во толпата луѓе и на колкава оддалеченост. 

Внесете позитивна енергија со осветлувањето на звучниците

Светилката во звучникот испраќа бранови светлина во разни бои за да уживате во реалистична атмосфера како во ноќен клуб или на фестивал.

осветлување
Разбудете ја поп-ѕвездата во Вас

Запејте ги вашите омилени песни. Влезот за микрофон го прави MHC-V13 совршен придружник за караоке забави. Приклучете гитара во влезот за микрофон и користете го системот како засилувач за гитара. Користете три режими - „Јасен“ за јасен звук, „Прекумерно засилување“ за изобличен звук на гитарата и „Бас“ за вашата бас-гитара. 

Ставете ја забавата во ваши раце со Fiestable

Забавната, интуитивна и практична апликација Fiestable нуди контрола врз сите функции на MHC-V13. За да ја користите апликацијата Fiestable, прво треба да ја преземете апликацијата Sony | Music Center. Потоа ќе можете да ја контролирате музиката, осветлувањето и многу повеќе, само со допирање на вашиот телефон или со вашиот глас.

lista-so-pesni-za-zabava-fiestable
Дозволете им на пријателите да направат листа со песни преку Fiestable

Сите можат да ги додаваат своите омилени песни во листата за репродукција преку апликацијата Fiestable. Дозволете им на гостите да додаваат песни складирани во нивните паметни телефони преку вашата Wi-Fi®-мрежа за забавата да продолжи.

karaoke-so-rangiranje-fiestable
Пронајдете ја супер ѕвездата за пеење со рангирањето во караоке преку Fiestable 

Натпреварувајте се за да дознаете кој е кралот или кралицата за караоке на забавата со режимот за караоке со рангирање. А ако некој се пласира во 10-те најдобри, тогаш ќе може да го внесе своето име и насловот на песната во табелата со резултати.

party_king
Станете крал на забавата

Споделете статус за вашата забава на социјалните медиуми со само едно кликнување во апликацијата Fiestable. Потоа, засилете ја јачината на звукот за да ги развеселите сите и да станете вистински крал на забавата.

Управувајте со забавата од подиумот за танцување

Sony | Music Center овозможува контрола на музиката и поставките за звук преку телефон. Fiestable ви нуди контрола врз боите на светилките и ви овозможува да активирате режими за диџеи и караоке. Правете промени со раката, благодарение на интуитивната контрола со движења.

logo-na-music-center
googleplaystore
Sony | Music Center за Android
appstore
Sony | Music Center за iOS
Подобрете ја атмосферата на забавата со безжичното поврзување  

Уживајте во посилен и поисполнет звук и синхронизирано осветлување. Со безжичното проследување забава, може да го поврзете MHC-V13 со кој било од 50 компатибилни системи за звук со голема моќ преку Bluetooth®,

Bluetooth®
Беспрекорно проследување со Bluetooth®

Заборавете на безжичните поврзувања и сложените постапки за поставување благодарение на технологијата Bluetooth®. Поврзете се преку Bluetooth® и тоа е сè.

Безжична забава
Синхронизиран звук за безжично проследување забава

Поврзете до 50 компатибилни системи за звук со голема моќ преку Bluetooth®, за помоќно аудио доживување и гледајте како осветлувањето се синхронизира со звучниците. 

Повеќе уреди
Можност за повеќе луѓе
да ја контролираат музиката

Заедно со пријателите може да впарите најмногу три паметни телефони со MHC-V13 во исто време преку технологијата Bluetooth®,. Така ќе можете да репродуцирате песни од сите ваши музички збирки и ќе имате уште поголем избор на музика. 

Лого за dab
Слушајте повеќе со DAB+ 

Приемникот е компатибилен со DAB+ за да можете да ги носите омилените радиостаници
со вас насекаде. 

Дизајниран да може да ја издржи атмосферата на забавите 

Бидејќи е создаден за практичност и издржливост, никогаш не мора да се грижите дали MHC-V13 ќе може да го издржи интензитетот на забавите.

Носете ја забавата насекаде

MHC-V13 има вградени рачки за носење за да можете да го однесете во куќата на пријателите или лесно да ја преместувате забавата во различни простории. 

transportiranje-so-vrtenje-i-rotiranje
Издржливост
Создаден за одлични забави

Тврдата надворешна пластика од сите страни на уредот и цврстите странични заштитници ја зголемуваат долготрајноста и преносливоста на MHC-V13, независно каде се одржува забавата.

Спецификации и функции

Подобрете ги вашите забави со овој моќен и едноделен систем за звук. Почувствувајте го ритамот на вашите омилени песни со високоефикасните високотонци и JET BASS BOOSTER. Уживајте со светилката во звучникот што свети во различни бои и бидете главни на забавата со функциите за листа со песни за забава и караоке со рангирање преку нашата апликација Fiestable. Рачките овозможуваат многу лесен транспорт.
  • Распространување на звукот со високоефикасни високотонци

  • Светилка во звучникот

  • Листа со песни за забава и караоке со рангирање преку Fiestable

  • Рачка за безбедно подигнување и лесен транспорт

  • Заштитници на рабовите за поголема издржливост

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина