HI-FI-СИСТЕМИ

Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

MHC-V11
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Функции

Функциите за караоке ви овозможуваат да пеете заедно со песната

Лесно организирајте натпревари во караоке со пријателите. Вметнете CD, USB или пејте заедно со песните од YouTube™ преку Bluetooth®. Двата влеза за микрофон ви овозможуваат да се натпреварувате со пријателите во најдобриот натпревар во пеење. Вградената функција за регулирање на вокалите дури и ги стишува гласовите на CD дисковите за да можете да ги пеете сите омилени песни.

Party Chain (проследување забава) ви овозможува да го проширите вашиот систем на звучници

Додајте дополнителна моќ на вашиот систем за звук. Поврзете сериски повеќе стерео уреди за звук со поголема излезна моќ. Активирајте еден уред како „домаќин на забавата“ и синхронизирајте ја музиката со останатите системи во серијата.

Прилагодувајте ги поставките со апликацијата Sony | Music Center

Преземете контрола врз поставките со апликацијата Sony | Music Center (претходно нарекувана SongPal). Едноставно преземете ја на вашиот паметен телефон и уживајте во безжична контрола на музиката. Можете да ги прилагодувате поставките за звукот, да избирате омилени листи за репродукција од телефон или од USB и да ја подготвите следната песна без да бидете заробени во кабината за диџеи.

Едноделен дизајн за максимална преносливост

Носете ги и забавувајте се насекаде, благодарение на нивниот едноделен дизајн. Без разлика дали сте во домот со пријателите или се забавувате на друго место, компактниот дизајн содржи вградени рачки за преносливост и практичност.

Светлата на звучниците создаваат атмосфера за забави

Подобрете ја атмосферата со осветлувањето на звучниците во сина боја.

Спецификации

Пренесете ја забавата во домот со овој компактен и моќен аудио систем во една целина. Уживајте во моќен звук и сè-во-едно дизајн кој заштедува простор и засилете ги ниските фреквенции со Mega Bass. Експериментирајте со диџеј ефектите, поканете ги пријателите на караоке и видете кој пее подобро. Лесно поврзувајте системи со функцијата за проследување забава, за да го добиете најдобриот звук за забава.
  • Подобрувањето со DSEE го обновува квалитетот кај компресираните фајлови

  • FM радио, Bluetooth®/NFC, репродукција од CD и USB

  • Диџеј ефекти за звук

  • Длабок бас со Mega Bass

  • Поврзувајте системи со Party Chain (проследување забава)

Влезни и излезни приклучоци
USB приклучок (1), Аналоген аудио влез (1), Аналоген аудио излез (1), Излез за микрофон 2 (6φ)
Големина на главен уред (Ш x В x Д)
290 мм x 600 мм x 265 мм

Што има во пакетот

Далечински управувач:, FM антена, Батерија (AAA/манган), Водич за брзо поставување, Гарантен лист

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина