Слика од Hi-Fi систем со Wi-Fi/BLUETOOTH® технологија
Репродуцирајте и проследувајте, сѐ од едно место

CD плеер, USB репродукција и безжично проследување

Сите ваши омилени песни се на дофат на вашите прсти. Проследувајте музика од вашиот паметен телефон или таблет уред, слушајте ја вашата CD колекција, и уживајте во дигитална музика складирана на USB уред. Овој аудио систем кој заштедува простор има повеќе можности за безжично користење, два звучници од 20W, и S-Master дигитален засилувач за богат бас и остри, јасни вокали.

Два звучници од 20W
Моќен звук

Добијте ја комбинираната моќ од 40W преку два звучници со целосен опсег, како и два пасивни радијатори за да добиете бас со поголема моќ.

Вграден Wi-Fi® и NFC
Безжично поврзување

Репродуцирајте ја вашата музика од паметен телефон или таблет уред преку врска со еден допир преку NFC и проследувајте преку вградените Wi-Fi® и Bluetooth®.

Плеер за ЦД-а
Сите ваши омилени песни

Доживејте ја одново вашата CD колекција со CD плеерот поставен на горната страна или слушајте ги омилените радио емисии со FM приемникот.

Моќен бас, компактен дизајн

Уживајте во богат бас и јасност во компактен дизајн кој заштедува простор. Целуларните звучници засилени со мика нудат силен звук со минимално изобличување, благодарение на лесниот, но цврст дизајн. Двата пасивни радијатори ги подобруваат ниските тонови што се репродуцираат преку двата звучници со целосен опсег, при што басот се засилува.

Дигитален засилувач S-Master
Науката за подобар звук

S-Master дигиталната обработка врши обновување, преработување и оптимизирање на аудио сигналите, што ќе ви овозможи да уживате во беспрекорен звук кој е верен на оригиналниот извор.

ClearAudio+
Слушајте гласно и јасно

Слушајте ја вашата музика со неверојатна острина со ClearAudio+ - комбинација на технологии за звук од Sony кои ја оптимизираат репродукцијата на целата ваша музика.

Прилагодлив и однапред поставен еквалајзер
Прилагодете го вашиот звук

Со прилагодлив и однапред поставен еквалајзер, можете рачно да го прилагодите звукот за да го добиете најдоброто од вашата музика, или изберете однапред поставен режим кој одговара на музичкиот жанр.

Слушнете повеќе од секоја песна

Процесор за подобрување на дигитален звук (DSEE)

DSEE ја подобрува компресираната дигитална музика (MP3, ACC, ATRAC и WMA). Ги обновува високите и ниските звуци кои се губат при компресирањето, репродуцирајќи богат звук кој е сличен со CD квалитетот

DSEE
Поврзете се со вашата музика

Беспрекорно проследување преку Wi-Fi®, DLNA или AirPlay

Само едно лесно поврзување ве дели од вашата музика – проследувајте безжично од вашиот паметен телефон, таблет уред или лаптоп преку Wi-Fi®, DLNA и Airplay. Со леснотија пристапете кон онлајн услугите за музика, или уживајте во музиката зачувана на вашите уреди преку поврзување со еден допир преку NFC и проследување преку Bluetooth®.

Дизајниран за начинот на кој слушате

Пристапете до најновите песни за момент со помош на разни онлајн музички услуги, меѓу кои и Spotify®, Deezer и TuneIn.

Онлајн услуги за музика
NFC и Bluetooth®
Потполна слобода при слушањето

Слушање со еден допир преку NFC и Bluetooth®

Допрете го вашиот паметен телефон со NFC наспроти стерео системот и воспоставете врска веднаш, а потоа проследувајте ги песните безжично преку Bluetooth®. Впарувањето преку Bluetooth® може да се изврши и рачно.

Далечинскиот управувач станува паметен со SongPal

Цел свет на музика во вашите раце

Апликацијата SongPal ви нуди лесно и интуитивно управување на слушањето. Само инсталирајте ја на вашиот мобилен телефон и преземете ја контролата врз репродукцијата на музика, поставувањата на уредот и многу повеќе - сето тоа преку една апликација.

Апликација SongPal
Дизајн кој говори сам по себе

Создаден да ве импресионира, CMT-X7CD го обединува стилот со квалитетот. Неговиот нагласен периметар е препознатлив знак за дизајнот со дефинирана контура, кој создава елегантна форма која хармонично се усогласува во вашиот простор.

Компактен дизајн
Може да се постави речиси насекаде

Со димензии од само 385мм, CMT-X7CD е совршен за на полица, шанкот во кујната и масичката покрај креветот.

CD плеер поставен на горната страна
Сè-во-едно

Добијте целосен Hi-Fi систем со компактен сè-во-едно дизајн, CD плеер поставен на горната страна и вграден радио приемник.

Репродуцирајте и полнете

Приклучете USB мемориски уред или MP3 плеер во USB приклучокот и уживајте во целата ваша дигитална музика. Можете и да го полните вашиот таблет уред или паметен телефон.

USB приклучок
AUX влез
Аналоген влез

Помошниот аудио влез овозможува поврзување на дигитални музички плеери со држачот со звучници за да добиете едноставен пристап до вашата музика (кабелот не се испорачува).

Етернет кабел
Етернет приклучок

Уживајте во стабилна врска кога проследувате музика со поврзување на етернет кабел.

Спецификации и функции

Целата ваша омилена музика ви е на дофат. Проследувајте музика од вашиот паметен телефон или таблет уред, репродуцирајте ја вашата CD колекција и целата ваша дигитална музика од USB уред. Овој аудио систем кој заштедува простор има повеќе можности за безжично користење, два звучници од 40W и S-Master дигитален засилувач за богат бас и остри, јасни вокали. 
  • Подобрувањето со DSEE го обновува квалитетот кај компресираните фајлови

  • S-Master дигитален засилувач за чист и квалитетен звук

  • Музика со одличен звук во еден чекор со ClearAudio+ 

  • Лесно поврзување преку Bluetooth® со NFC со еден допир

  • Wi-Fi® со DLNA и AirPlay за проследување на музика

Вид на звучникот
Целосен опсег + пасивен предавател
Излезна моќност
Вкупно 40W
Влезни и излезни приклучоци
USB приклучок (1), Аналоген аудио влез (1), Етернет приклучок, Преде излез за звучници (2 вградени звучници)

Што има во пакетот

AC кабел, Антена (FM), Литиумска мини батерија, Далечински управувач, Инструкции за користење, Гарантен лист

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина