Слика од Hi-Fi систем со BLUETOOTH® технологија
Слика од Hi-Fi систем со BLUETOOTH® технологија
Слика од Hi-Fi систем со BLUETOOTH® технологија
Слика од Hi-Fi систем со BLUETOOTH® технологија
Слика од Hi-Fi систем со BLUETOOTH® технологија
Слика од Hi-Fi систем со BLUETOOTH® технологија
Домашна Hi-Fi забава на едноставен начин

Репродуцирајте CD дискови, радио емисии и проследувајте музика безжично

Уживајте во лесен пристап до целата ваша музика со овој сè-во-едно мини Hi-Fi систем. Доживејте ја одново вашата CD колекција, слушајте FM радио емисии и проследувајте музика безжично со Bluetooth® преку беспрекорна NFC врска со еден допир. Поставете го на полица, шанк или масичка покрај креветот и исполнете го домот со вашата омилена музика.

Два звучници од 10W
Јасен и балансиран звук

Слушајте ја вашата музика јасно и гласно со комбинирана моќ од 20W преку два звучници со целосен опсег.

Bluetooth® и NFC
Безжично поврзување

Репродуцирајте ја вашата музика од паметен телефон или таблет уред преку врска со еден допир преку NFC и проследувајте преку Bluetooth®.

Плеер за ЦД-а
Сите ваши омилени песни

Доживејте ја одново вашата CD колекција со CD плеерот поставен на горната страна или слушајте ги омилените радио емисии со FM приемникот.

Мали звучници, неверојатен звук

Добијте моќен звук од овој Hi-Fi систем кој заштедува простор. CMT-X3CD нуди моќност од 20W и два аудио канали, овозможувајќи им на звучниците со целосен опсег да репродуцираат балансиран звук – дури и при слушање со голема јачина на звукот.

Mega Bass
Почувствувајте го ритамот

Слушајте моќен и резонантен бас – вклучете ја опцијата Mega Bass за да уживате во напредни ниски тонови.

Еквалајзер со 7 појаси
Оптимизирајте го вашиот звук

Изберете идеални поставки за содржините што ги слушате. 7-појасниот еквалајзер нуди однапред поставени режими R&B, хип хоп, рок и други.

Дизајн кој говори сам по себе

Создаден да ве импресионира, CMT-X3CD го обединува стилот со квалитетот. Неговиот нагласен периметар е препознатлив знак за дизајнот со дефинирана контура, кој создава елегантна форма која хармонично се усогласува во вашиот простор.

Компактен дизајн
Може да се постави речиси насекаде

Со димензии од само 340мм, CMT-X3CD е совршен за на полица, шанкот во кујната и масичката покрај креветот.

CD плеер поставен на горната страна
Сè-во-едно

Добијте целосен Hi-Fi систем со компактен сè-во-едно дизајн, CD плеер поставен на горната страна и вграден радио приемник.

Бои кои ќе одговараат на секој стил

CMT-X3CD се испорачува во три бои за да одговара на вашиот стил и ентериер. Усогласете го со класична црна боја, внесете чувство на елеганција со сребрена боја или оставете силен впечаток со живописна црвена боја – за домашен Hi-Fi систем нуди подеднакво добар изглед и звук.

Поврзување преку NFC и Bluetooth®
Потполна слобода при слушањето

Слушање со еден допир преку NFC и Bluetooth®

Допрете го вашиот паметен телефон со NFC наспроти стерео системот и воспоставете врска веднаш, а потоа проследувајте ги песните безжично преку Bluetooth®. Впарувањето преку Bluetooth® може да се изврши и рачно.

Репродуцирајте и полнете

Приклучете USB мемориски уред или MP3 плеер во USB приклучокот и уживајте во целата ваша дигитална музика. Можете и да го полните вашиот таблет уред или паметен телефон.

USB приклучок
Далечински управувач
Далечински управувач

Испорачаниот далечински управувач овозможува прескокнување песни, контрола на јачина на звук и друго - сето тоа додека седите и уживате.

Спецификации и функции

Уживајте во лесен пристап до целата ваша музика со овој сè-во-едно мини Hi-Fi систем. Доживејте ја одново вашата CD колекција, слушајте FM радио емисии и проследувајте музика безжично со Bluetooth® преку беспрекорна NFC врска со еден допир. Поставете го на полица, шанк или масичка покрај креветот и исполнете го домот со вашата омилена музика. 
  • Лесно поврзување преку Bluetooth® со NFC со еден допир

  • Репродукција преку USB и полнење на паметни телефони

  • Mega Bass додава моќ за ниски тонови

  • Вграден FM радио приемник

  • Репродукција на CD

Вид на звучникот
Целосен опсег
Излезна моќност
Вкупно 20W
Влезни и излезни приклучоци
Аналоген аудио влез (3,5 мм), Излез за слушалки (3,5 мм), Преден излез за звучник ((2) вграден звучник))

Што има во пакетот

Упатство за употреба, Гарантен лист

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина