Слика од Hi-Fi систем
Слика од Hi-Fi систем
Спецификации и функции
  • Полнете го вашиот iPhone додека слушатеМожноста за поврзување на iPod преку USB ви овозможува да го полните вашиот iPhone, iPod или iPad додека го користите за да слушате музика преку вашиот аудио систем

  • Дајте им нова енергија на CD дисковитеСлушнете ја секоја нота од вашите омилени песни со остар и јасен звук преку вградениот CD плеер

  • Пристапете до вашата целосна музичка збиркаБлагодарение на USB 2.0 приклучокот, можете лесно да слушате музика која е складирана во паметни телефони, лаптопи, USB мемориски уреди и други уреди

  • Извлечете го најдоброто од вашиот MP3 плеерПоврзете го вашиот дигитален музички плеер во приклучокот за аудио влез на едноставен начин (кабелот не се испорачува) и уживајте во MP3 песни со Hi-Fi квалитет на звук

  • Почувствувајте го басот со функцијата за засилување на басотОд класичен фанк до дабстеп, уживајте во порезонантен и целосен звук со функцијата за засилување на басот

  • Изглед кој е подеднакво добар со звукотЕдноставен и елегантен дизајн кој нуди чувство на стил во секоја просторија во куќата

  • Седнете и опуштете сеПрактичниот далечински управувач ќе ви овозможи да ја менувате песната или да ја прилагодуваат јачината на звукот без да станете од вашата фотелја

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина