WH-XB700

Животот со EXTRA BASS™

Слушалките EXTRA BASS™ WH-XB700 нудат комбинација од звук со извонреден бас и неверојатно јасни вокали, потполна безжична слобода и ненадмината удобност и практичност при користењето.

Лого за EXTRA BASS
Извонреден бас за длабок и моќен звук

Како дел од палетата со EXTRA BASS™ од Sony, слушалките WH-XB700 ги подобруваат сите ниски фреквенции за да добиете извонреден бас со јасни вокали и да ги збогатите сите песни со моќен ритам.

Уживајте во безжична слобода со NFC и Bluetooth®-технологија

Технологиите Near Field Communication (NFC) и Bluetooth® ја елиминираат потребата од поврзување со кабли и сложените постапки за поставување. Со вашиот уред кој поддржува NFC допрете ги слушалките за брзо и лесно поврзување, а потоа започнете со проследување на вашата музичка збирка. Немате NFC? Нема проблем. Поврзете се преку Bluetooth®.

Икона за батерија што трае 30 часа
Голема издржливост на батеријата за непрекинато слушање

Полнењето од приближно 4 часа ви нуди енергија за целодневна репродукција од приближно 30 часа за да можете да продолжите со слушањето, песна по песна, компилација по компилација.

Слика од слушалките WH-XB700 што се полнат брзо
Брзо полнење кога се брзате

Ако преостанува малку енергија во слушалките, со брзо полнење од 10 минути ќе добиете енергија за репродукција до 90 минути. Тоа е идеално доколку постојано патувате од едно на друго место.

Тенок дизајн и долготрајна удобност при слушањето

Едноставниот, елегантниот и софистицираниот дизајн на слушалките WH-XB700, чие куќиште за бас е нагласено со живописна боја, ќе ви одговара совршено независно од вашиот стил. Меките ушни перничиња нудат долготрајна удобност и се идеални за непрекинато слушање на вашите омилени албуми.

Слика од човек кој воспоставува повик без користење на рацете преку слушалките WH-XB700
Вграден микрофон за повици без користење на раце

Преминувајте лесно помеѓу песни и повици без потреба да ги вадите вашите слушалки. Притиснете го повеќефункционалното копче на куќиштето на левата слушалка и вградениот микрофон ќе ви овозможи да одговарате на повиците без користење на рацете кај одредени паметни телефони.

Лого за Sony | Headphones Connect
Прилагодете го вашиот звук

Поставете совршен звук за секоја песна. Иновативната апликација Sony | Headphones Connect овозможува прилагодување на нивоата на бас и ви нуди однапред поставени параметри за создавање звук како во клуб, сала, арена или надворешна сала.

Лого ознаки за Google Assistant и Amazon Alexa
Бидете попаметни со гласовниот помошник - Google Assistant и Amazon Alexa и Siri

Организирајте го денот со помош на гласовниот помошник во вашиот телефон преку микрофонот на слушалките. Забавувајте се, поврзете се со пријателите, добивајте информации, слушајте музика и известувања, поставувајте потсетници и многу повеќе.

Сертифицирани слушалки за персонализирано слушање

Со сертифицираните слушалки за 360 Reality Audio и апликацијата Sony | Headphones Connect, оптимизирајте го слушањето преку анализа на формата на вашите уши, а потоа уживајте во врвно доживување.

Прилагодено филмско доживување

Со BRAVIA XR™ и безжичниот предавател WLA-NS7

Уживајте во возбудливо доживување со Dolby Atmos® и 360 Spatial Sound што се приспособува кон вашите уши благодарение на BRAVIA XR и овие слушалки со безжичен предавател WLA-NS7.  

Маж седи на кревет во дневна соба и користи слушалки преку безжичен предавател
360 Spatial Sound Personalizer

Уживајте во звук што е оптимизиран за вас благодарение на Sony | 360 Spatial Sound Personalizer. Апликацијата го снима и анализира обликот на вашите уши, овозможувајќи им на слушалките да создадат уникатно звучно поле за вас кога ќе ги впарите со телевизорите BRAVIA XR™.

Безжичен предавател WLA-NS7 со слушалки оставени врз орман, предавателот е приклучени во телевизор BRAVIA монтиран на ѕид
Уживајте со Dolby Atmos

Ако го приклучите безжичниот предавател WLA-NS7 од Sony во телевизор BRAVIA XR™ , тогаш слушалките ќе создадат фантомски звучници во идеален распоред околу вас за да уживате со Dolby Atmos. Уживајте во сцената и чувствувајте се како дел од случувањата.

Artist_connection
Слушнете исечоци од музика на демо плеерот со преземање на Artist Connection

Спецификации и функции

Уживајте во басот. Слушалките EXTRA BASS™ WH-XB700 нудат комбинација од моќен звук со EXTRA BASS™ и јасни вокали, поврзување преку Bluetooth®, долго траење на батеријата, елегантен дизајн и секојдневна удобност и практичност.
  • EXTRA BASS™ за длабок и моќен звук

  • Слушање со еден допир преку технологијата Bluetooth® и NFC

  • Траење на батеријата до 30 часа и брзо полнење

  • Тенок дизајн и долготрајна удобност при слушањето

  • Вграден микрофон за повици без користење на раце

ЗВУЧНИК
30мм (тип на купола)
S-Master HX
Не
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ (КОМУНИКАЦИЈА ПРЕКУ BLUETOOTH®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
ПАСИВНО ФУНКЦИОНИРАЊЕ
Да
NFC
Да
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина