WH-H910N

Изберете боја. Отстранете го шумот.

Изразете се преку палетата впечатливи бои во две нијанси и задлабочете се во вашата музика со дигиталното поништување на шум и исклучителниот звук. 

ЛЕНТА ЗА НА ГЛАВА

Слушалки WH-H910N h.ear on 3 Wireless со поништување на шум

WH-H910N
Слика од Слушалки WH-H910N h.ear on 3 Wireless со поништување на шум

redorangegreenblueblack

Лого h.ear
Слушање со прекрасни бои

Новата палета h.ear нуди нова хармонија на бои, создавајќи неочекувани комбинации на бои каде што сите елементи имаат свое место и меѓусебно се надополнуваат. Од препознатлив дизајн до извонредни функции и звук - погледнете што нуди палетата h.ear.

Приказ на слушалките WH-H910N од предната страна
Бои и дизајн
Лого за дигитално поништување на шум
Со поништување на шум
Слика од Приспособлива контрола на звук
Приспособлива контрола на звук
Слушалките WH-H910N во црна боја
Брзо стишување
Лого за звук со висока резолуција
Квалитет на звукот 
Икона за батерија што трае 35 часа
Траење на батеријата 
Музиката никогаш не изгледала подобро

Новата палета h.ear е достапна во избор од пет комбинации во две бои што совршено ќе одговараат на вашиот стил. Со различни бои на слушалката и ушното перниче може да пронајдете уникатен и препознатлив изглед. Носете ги со вашата омилена облека или додатоци - совршена хармонија.

Достапноста на боите може да се разликува во зависност од регионот.

Тенки и елегантни за потполна удобност

Овие слушалки нудат удобно користење преку целиот ден благодарение на тенкото куќиште и силиконската лента за на глава. Ергономските слушалки со меки перничиња нудат удобно и стабилно поставување.

Практичен дизајн на преклопување

Слушалките се лесни и компактни и може да ги преклопите кога не ги користите за лесно складирање во футрола или торба.  

Само вие и вашата музика

Двата микрофони со поништување на шум на површината на слушалките доловуваат повеќе амбиентални звуци во вашето опкружување, независно дали е тоа звук од авион во лет, градски сообраќај или разговори во канцеларијата.

Приспособливата контрола на звукот се прилагодува кон тоа што го правите

Апликацијата Sony | Headphones Connect нуди приспособлива контрола на звукот - паметна функција што автоматски открива што правите - на пример, дали патувате, пешачите или чекате - па ги прилагодува поставките за амбиентален звук според ситуацијата. Исто така, може да ги прилагодите поставките по ваша желба.

Слика од човек кој слуша музика додека патува
Патување

Патувајте без прекини и уживајте во музиката без шум во заднина.

Слика од човек кој слуша музика додека пешачи
Пеш

Бидете свесни за сè што ве опкружува, од улиците до канцеларијата, а притоа уживајте во музика.

Слика од човек кој слуша музика додека чека
Чекање

Слушајте важни соопштенија додека чекате, со намален шум во заднина.

Функцијата за брзо стишување ви овозможува да разговарате

Сакате да разговарате? Држете ја дланката врз сензорот за допир и музиката ќе се стиши, додека звукот во вашето опкружување ќе се засили.

Звук на кој можете да му верувате

Моќните звучници од 25 мм, со цврсти алуминиумски куполи и меки уретански мембрани на рабовите, создаваат ист звучен притисок како и стандардните звучници од 40 мм - идеално за репродукција на сите фреквенции почнувајќи од длабоки ритми до високи вокали.

Лого ознаки за Bluetooth® и LDAC
Подобар звук преку BLUETOOTH® 

LDAC пренесува три пати повеќе податоци (со максимална стапка на пренос од 990 kbps) од стандардниот безжичен BLUETOOTH®-звук, поради што ќе уживате во содржини со звук со висока резолуција чиј исклучителен квалитет е сличен со наменска жична врска.

Лого на DSEE HX
Обновете ги деталите

Со обновување на високите звуци што се губат при компресирањето, процесорот за подобрување на дигитален звук HX (DSEE HX™) ги репродуцира вашите дигитални музички датотеки со богат и природен звук.

Енергија за цел ден и брзо полнење

Со батеријата што трае до 35 часа ќе имате доволно енергија и за долгите патувања. А кога се брзате, за само 10 минути може да наполните доволно енергија за максимум 2,5 часа користење со изборниот AC-адаптер или со друг квалитетен USB-адаптер.

Икона за траење на батеријата до 35 часа и икона за брзо полнење од 10 мин/2,5 часа
Лого ознаки за вграден Google Assistant и Alexa
Гласовна контрола преку гласовен помошник

Управувајте со дневните обврски разговарајќи со помошникот. Забавувајте се, поврзете се со пријателите, добивајте информации, слушајте музика и известувања, поставувајте потсетници и многу повеќе.

Лого за Fast Pair

WH-H910N поддржуваат Fast Pair од Google. Пронајдете каде сте ги оставиле вашите слушалки WH-H910N со звучен сигнал или со проверка на нивната последна локација преку апликацијата Find My Device од Google во вашиот паметен телефон.

Допрете за да прескокнете песни

Одговарајте на телефонски повици, контролирајте ја музиката и активирајте ги апликациите Google™ и Siri со едноставни контроли на допир.

Лого за Sony | Headphones Connect
Прилагодувајте ги поставките преку вашиот телефон

Апликацијата Sony | Headphones Connect ви овозможува да ги прилагодите поставките на еквалајзерот, да изберете параметри за опкружувачки звук и многу повеќе.

Сертифицирани слушалки за персонализирано слушање

Со сертифицираните слушалки за 360 Reality Audio и апликацијата Sony | Headphones Connect, оптимизирајте го слушањето преку анализа на формата на вашите уши, а потоа уживајте во врвно доживување.

Прилагодено филмско доживување

Со BRAVIA XR™ и безжичниот предавател WLA-NS7

Уживајте во возбудливо доживување со Dolby Atmos® и 360 Spatial Sound што се приспособува кон вашите уши благодарение на BRAVIA XR и овие слушалки со безжичен предавател WLA-NS7.  

Маж седи на кревет во дневна соба и користи слушалки преку безжичен предавател
360 Spatial Sound Personalizer

Уживајте во звук што е оптимизиран за вас благодарение на Sony | 360 Spatial Sound Personalizer. Апликацијата го снима и анализира обликот на вашите уши, овозможувајќи им на слушалките да создадат уникатно звучно поле за вас кога ќе ги впарите со телевизорите BRAVIA XR.

Безжичен предавател WLA-NS7 со слушалки оставени врз орман, предавателот е приклучени во телевизор BRAVIA монтиран на ѕид
Уживајте со Dolby Atmos

Ако го приклучите безжичниот предавател WLA-NS7 од Sony во телевизор BRAVIA XR, тогаш слушалките ќе создадат фантомски звучници во идеален распоред околу вас за да уживате со Dolby Atmos. Уживајте во сцената и чувствувајте се како дел од случувањата.

Artist_connection
Слушнете исечоци од музика на демо плеерот со преземање на Artist Connection

Спецификации и функции

Обоете ги вашите денови со прекрасна музика. Овие слушалки за на глава h.ear on 3 Wireless со поништување на шум се достапни во избор од две бои што совршено ќе одговараат на вашиот стил. Уживајте во повеќе музика и поголема удобност со висококвалитетен звук како од музичко студио, дигитално поништување на шум со технологија за два сензори за шум, приспособлива контрола на звукот за паметно слушање и потенок и поелегантен дизајн.
  • Компатибилност со звук со висока резолуција

  • Дигиталното поништување на шум и режимот за амбиентален звук ви овозможуваат да контролирате што слушате

  • Висококвалитетен безжичен звук преку безжичната технологија BLUETOOTH® и LDAC™

  • Тенки, лесни и удобни за целодневно слушање

  • Прилагодете го вашиот звук со помош на апликацијата Sony | Headphones Connect

ЗВУЧНИК
25 мм (тип на купола)
DSEE HX
Да
ВЛЕЗ(ОВИ)
Мини стерео приклучок
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ
5 Hz - 40.000 Hz (JEITA)
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ (КОМУНИКАЦИЈА ПРЕКУ BLUETOOTH®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz) / 20 Hz - 40.000 Hz (LDAC семплирање со 96 kHz, 990 kbps)
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ (АКТИВНО КОРИСТЕЊЕ)
5 Hz - 40.000 Hz
ПАСИВНО ФУНКЦИОНИРАЊЕ
Да
NFC
Да
ДОЛЖИНА НА КАБЕЛОТ
Прибл. 1,2 м
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина