БЕЗЖИЧНИ СЛУШАЛКИ WH-H800 H.EAR ON 2 MINI

Сите спецификации и функции

WH-H800

Големина и тежина

Тежина
Прибл. 180 гр.

Општи карактеристики

Вид на слушалки
Затворени динамички
Звучник
40 мм, во вид на купола (CCAW звучна намотка)
Магнет 
Неодимиум
Импеданса (оми)
18 оми (1 kHz) (при поврзување преку кабелот за слушалки)
Фреквентен одзив
5 Hz - 40.000 Hz (JEITA)
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz) / 20 Hz - 40.000 Hz (LDAC семплирање со 96 kHz, 990 kbps)
Чувствителности (dB/mW)
100 dB/mW (1 kHz) (при поврзување преку кабелот за слушалки)
Контрола на јачина на звук
Да
Вид на жица
Едностран (отстранлив)
Должина на кабел
Прибл. 1,2 м
Приклучник
Позлатен мини стерео приклучок во форма на L
Влез(ови)
Микро USB, мини стерео приклучок
Начин на носење
Преку уво
NFC
Да
DSEE HX
Да
S-Master HX
Не
Пасивно функционирање
Да

Батерија

Време на полнење на батеријата
Прибл. 4 часа
Метод за полнење на батеријата
USB
Траење на батеријата(континуирано време за репродукција на музика)
Макс. 24 часа
Траење на батеријата(време на мирување)
Макс. 250 часа

Bluetooth® спецификации

Верзија на Bluetooth®
Верзија 4.1
Ефективен опсег
Прибл. опсег на видливост 30ft (10м)
Фреквентен опсег
2,4GHz фреквентен појас
Профил
A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Поддржан(и) аудио формат(и)
SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC
Поддршка за заштита на содржини
SCMS-T

Опции на бои

redgoldgreenblueblack

Што има во пакетот

  • Футрола за носење
  • Кабел за слушалки (прибл. 1,2 м)
  • USB кабел: Микро USB (прибл. 50 см)
Placeholder

Функции

Слика од Безжични слушалки WH-H800 h.ear on 2 Mini

Хармонични бои

Новата палета h.ear е достапна во бои кои совршено ќе одговараат на вашиот животен стил. Тоновите содржат спектар на нијанси и различни бои. Носете ги со вашата омилена облека - совршена хармонија.

Слика од Безжични слушалки WH-H800 h.ear on 2 Mini

Ви одговара и вам и на вашиот стил на живеење

Лесната лента за на глава се приспособува кон обликот на вашата глава и стилот на косата, за да изгледате најдобро. Кога не ги носите h.ear on 2 Mini Wireless, може да ги преклопите за полесно носење.

Слика од Безжични слушалки WH-H800 h.ear on 2 Mini

Навистина реалистичен звук

Уживајте во најситните детали на звукот со квалитет подобар од CD дисковите благодарение на звукот со висока резолуција. Страста за музика ги обединува сите компоненти, почнувајќи од сигналот па сè до звучникот, па затоа ќе помислите дека изведувачот настапува пред вас. 

Слика од Безжични слушалки WH-H800 h.ear on 2 Mini

Обновете ги деталите во вашата музика

Со обновување на високите звуци кои се губат при компресирањето, DSEE HX ги репродуцира вашите дигитални музички фајлови со богат и природен звук. 

Слика од Безжични слушалки WH-H800 h.ear on 2 Mini

Подобар звук преку BLUETOOTH®

LDAC пренесува повеќе податоци од стандардните безжични Bluetooth® врски, за исклучителен квалитет на звук сличен на звукот со висока резолуција.

Слика од Безжични слушалки WH-H800 h.ear on 2 Mini

Детално прилагодување на вашиот звук

Со бесплатната апликација Sony | Headphones Connect може да ги менувате поставките за звук преку паметен телефон. Прилагодувајте го еквалајзерот, менувајте ги нивоата на басот и избирајте однапред поставени параметри за звук за да слушате музика на ваш начин.

Слика од Безжични слушалки WH-H800 h.ear on 2 Mini

Батерија што трае цел ден

Слушајте музика од утро до вечер со батеријата што трае до 24 часа пред да треба да ја наполните. Батеријата се полни брзо - полнете ја само 10 минути и ќе добиете доволно енергија за репродукција од 90 минути.