Големина и тежина

Тежина
Прибл. 223 гр.

Општи карактеристики

Вид на слушалки
Затворени, динамични
Звучник
30 мм, купола
Импеданса (оми)
72 оми (при поврзување преку кабелот за слушалки, кога уредот е вклучен), 33 оми (при 1 kHz) (при поврзување преку кабелот за слушалки, кога уредот е исклучен)
Фреквентен одзив
7 Hz - 20.000 Hz (JEITA)
Фреквентен одзив (активен режим) 
20 Hz-20.000 Hz (ВКЛУЧЕНО НАПОЈУВАЊЕ)(жично)
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Чувствителности (dB/mW)
94 dB / mW (при 1 kHz) (при поврзување преку кабелот за слушалки, кога уредот е вклучен), 100 dB / mW (при 1 kHz) (при поврзување преку кабелот за слушалки, кога уредот е исклучен)
Контрола на јачина на звук
Да
Вид на жица
Едностран отстранлив вид
Должина на кабел
Прибл. 1,2 м (со испорачаниот кабел за слушалки)
Приклучник
Мини стерео приклучок во форма на L (со испорачаниот кабел за слушалки)
Влез(ови)
Мини стерео приклучок
NFC
Да
Пасивно функционирање
Да

Батерија

Метод за полнење на батеријата
USB
Траење на батеријата(континуирано време за репродукција на музика)
Макс. 35 часа (BT NC)
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА(ВРЕМЕ НА КОНТИНУИРАНА КОМУНИКАЦИЈА)
Макс. 35 часа (BT NC)
Траење на батеријата(време на мирување)
Макс 200 часа (BT: ВКЛУЧЕНО / Поништување на шум: ИСКЛУЧЕНО)

Bluetooth® спецификации

Верзија на Bluetooth®
Верзија 5.0
Ефективен опсег
Прибл. опсег на видливост 30ft (10м)
Фреквентен опсег
2.4 GHz појас (2.4000GHz-2.4835GHz)
Профил
A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Поддржан(и) аудио формат(и)
AAC, SBC
Поддршка за заштита на содржини
SCMS-T

Поништување на шумот

Преклопник ON/OFF (вклучување/исклучување) за поништување на шумот
Да
Автоматско AI поништување на шум
Да

Опции на бои

bluewhiteblack

Што има во пакетот

  • Кабел за поврзување
  • Кабел за USB
Placeholder

Функции

nc

Слушалки што ве одвојуваат од светот 

Без разлика дали вашиот лет трае долго или патувате кон работа, функцијата за автоматско поништување на шум со вештачка интелигенција (AINC) постојано ги анализира компонентите на амбиенталниот звук во опкружувањето и автоматски го избира најефикасниот режим за поништување шум според вашето опкружување. 

микрофон

Преземете контрола врз звукот што го слушате со технологијата за два сензори за шум 

Двата микрофони насочени нанапред и наназад им овозможуваат на слушалките WH-CH710N да снимаат амбиентални звуци како никогаш досега. Без разлика дали ќе сакате да го блокирате градскиот метеж или шумот во канцеларијата, ќе можете целосно да потонете во музиката.   

NFC

NFC™ со еден допир за моментална музика

Со технологијата NFC™ (поле за комуникации во близина) може да почнете да проследувате музика со еден допир. Треба само да го допрете избраниот уред со NFC™ врз ознаката N на неговото куќиште за да воспоставите врска на брз и едноставен начин. 

Bluetooth®

Квалитетно проследување преку Bluetooth®

Немате NFC™? Нема проблем. Поврзете го вашиот уред рачно со вклучување на функцијата Bluetooth® во менито со поставки на уредот. 

комфор

Дизајнирани земајќи го предвид стилот 

Слушалките WH-CH710N имаат елегантен и заоблен дизајн што изгледаат добро како и звукот што го репродуцираат.       

lenta-za-na-glava

Совршено вметнување 

Прилагодливиот метален лизгач ќе ви овозможи да добиете совршена големина за вашите слушалки. Тоа значи поголема удобност за подолго слушање.

овални

Целодневна удобност 

Со меките слушалки со овална форма нема да ви треба пауза од слушање на омилените песни, филмови и серии. 

завртување

Патувајте лесно со дизајнот на вртење 

Слушалките за преку уво WH-CH710N се преклопуваат, па независно дали патувате со куфер или носите ранец кога се враќате од работа, ќе можете безбедно да ги носите каде и да одите. 

Брзо полнење

Брзо полнење 

Вградената литиум-јонска батерија ви овозможува да слушате до 35 часа со едно полнење. Брзото полнење ќе ви овозможи да репродуцирате музика до 60 минути со полнење од само 10 минути. 

амбиентални

Прилагодете го вашиот звук

Режимот за амбиентален звук ви нуди контрола врз вашето доживување при слушањето. Вклучете го за да ја слушате вашата музика заедно со неопходните секојдневни звуци заради ваша безбедност, како што се звуците од сообраќајот и известувањата за транспорт.

звучници

Не пропуштајте ниту нота со звучниците од 30 мм

Новите звучници од 30 мм создаваат чист и остар звук и покрај тоа што слушалките имаат лесна и удобна форма, што е идеално за репродукција на голем опсег на фреквенции, почнувајќи од длабоки ритми до високи вокали. 

Google Assistant

Повици без користење на рацете преку вашиот помошник

Со притиснување на едно копче може да се поврзете со гласовниот помошник на вашиот паметен телефон за да добиете насоки, да репродуцирате музика и да комуницирате со контактите

Говор

Појасни повици без користење на рацете

Разговарајте слободно со лесното воспоставување повици без користење на рацете. Оставете го телефонот и разговарајте. WH-CH710N нудат појасен квалитет на звукот за вашиот соговорник при телефонските повици.