ЛЕНТА ЗА НА ГЛАВА

Безжични слушалки со поништување на шум WH-CH700N

WH-CH700N
Слика од Безжични слушалки со поништување на шум WH-CH700N

bluegrayblack

Слика од Безжични слушалки со поништување на шум WH-CH700N
Слика од Безжични слушалки со поништување на шум WH-CH700N
Слика од Безжични слушалки со поништување на шум WH-CH700N
Слика од Безжични слушалки со поништување на шум WH-CH700N
Слика од Безжични слушалки со поништување на шум WH-CH700N
Нема кабли, нема пречки, само музика   

Безжичните слушалки со поништување на шум WH-CH700N се создадени за долготрајно слушање во движење. Поништувањето на шумот со вештачка интелигенција (AINC) со еден допир се прилагодува кон вашето опкружување за да можете да го елиминирате несаканиот шум додека патувате. 

Ослободување од шумот и каблите

Слушајте без кабли и блокирајте го несаканиот шум во заднина со дигиталното поништување на шум за да ја слушате само омилената музика.

WH-CH700N го поништуваат шумот со еден допир
Поништување шум со еден допир што е создадено за патување

Поништувањето на шум со вештачка интелигенција (AINC) го анализира звукот во заднина и го прилагодува за да овозможи оптимални перформанси во авиони и други бучни опкружувања. Притиснете и задржете го копчето NC на слушалките за да го активирате NC.

NFC™ со еден допир за брзо поврзување

Благодарение на технологијата NFC™ (поле за комуникации во близина), сложените поставки се дел од минатото. Само допрете ја ознаката N на куќиштето со одредени уреди што поддржуваат NFC™ за да ги поврзете брзо и лесно, а потоа започнете со проследување содржини преку Bluetooth® врска. Немате NFC™? Нема проблем. Ќе можете рачно да се поврзете преку менито со поставки на вашиот уред.

Лого ознаки за NFC™ и Bluetooth®
Слушајте по цел ден, полнете брзо 

Слушајте музика преку целиот ден. Вградената литиум-јонска батерија нуди енергија до 35 часа (во зависност од поставките за музика) и може да се полни преку USB. Брзото полнење овозможува репродукција до 60 мин. со полнење од 10 минути. 

Батерија што трае 35 часа
Слушајте сè со звучниците од 40 мм

Добијте повеќе од вашата музика со звучниците од 40 мм во вид на купола што нудат длабок бас и широк фреквентен опсег.

Слушалки WH-CH700N со звучници од 40 мм
Процесор за подобрување дигитален звук
DSEE врши обновување на деталите на вашата дигитална музика

Зголемете го квалитетот на вашите компресирани музички фајлови. Кога оригиналниот извор на музика е компримиран, се губат делови од високите фреквенции што ги збогатуваат вашите омилени песни и им додаваат детали. Процесорот за подобрување на дигитален звук (DSEE) верно ги обновува истите за да создаде висококвалитетен звук што повеќе наликува на оригиналната снимка.

Оптимизирајте ги поставките за звук со апликацијата Sony | Headphones Connect 

Прилагодете го звукот на слушалките до совршенство со бесплатната апликација Sony | Headphones Connect за Android и iOS. Прилагодувајте ги нивоата на звукот и режимите за дигитално звучно поле користејќи голем избор на однапред поставени параметри и прилагодливи поставки за EQ од вашиот паметен телефон. Технологијата Virtualphones (VPT) симулира звук во стил на отворена бина, ноќен клуб, сала или арена.

Едноставна компатибилност со паметни телефони 
Удобно слушање
WH-CH700N со лента за на глава со лизгач
Прилагодлива лента за на глава со лизгач 

Металниот лизгач ви овозможува да ги прилагодите слушалките за да ја добиете совршената големина.  

WH-CH700N со овални перничиња
Меки овални перничиња 

Меките ушни перничиња се обвиткуваат околу вашите уши за прилепено и удобно поставување.

WH-CH700N со дизајн со можност за вртење
Дизајнот со завртување го олеснува патувањето

Слушалките се преклопуваат за лесно пакување во куфер или чување во торба, за да можете да ги транспортирате безбедно каде и да одите. 

Жична врска за долго слушање на музика 

Продолжете да слушате и откако ќе се испразни батеријата. Испорачаниот кабел ви овозможува да слушате во секое време, а може и да го продолжи периодот за слушање со режим за поништување на шум до 50 часа.

Спецификации и функции

Безжичните слушалки со поништување на шум WH-CH700N се создадени за долготрајно слушање во движење. Поништувањето на шумот со вештачка интелигенција (AINC) со еден допир се прилагодува кон вашето опкружување за да можете да го елиминирате несаканиот шум додека патувате.
  • Поништувањето на шум се прилагодува кон вашето опкружување со едно притиснување на AINC

  • Безжично проследување преку BLUETOOTH® со NFC™ со еден допир

  • Долготрајно слушање со батерија што трае до 35 часа и брзо полнење

  • Слушајте повеќе детали со звучникот од 40 мм

  • Компатибилност со паметни телефони за повици без користење на рацете и за управување на гласовниот помошник

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина