БЕЗЖИЧНИ СЛУШАЛКИ WH-CH500

Сите спецификации и функции

WH-CH500

Големина и тежина

Тежина
Прибл. 140 гр. (4,94 oz)

Општи карактеристики

Вид на слушалки
Затворени динамички
Звучник
30 мм
Магнет 
Ферит
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Контрола на јачина на звук
Да
Начин на носење
Целосно покривање на увото
NFC
Да

Батерија

Време на полнење на батеријата
Прибл. 4,5 часа
Метод за полнење на батеријата
USB
Траење на батеријата(континуирано време за репродукција на музика)
Макс. 20 часа
Траење на батеријата(време на мирување)
Макс. 200 часа

Bluetooth® спецификации

Верзија на Bluetooth®
Version 4.2
Ефективен опсег
Прибл. опсег на видливост 30ft (10м)
Фреквентен опсег
2,4GHz фреквентен појас
Профил
A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Поддржан(и) аудио формат(и)
SBC, AAC
Поддршка за заштита на содржини
SCMS-T

Опции на бои

bluegrayblack

Што има во пакетот

  • Микро USB кабел
Placeholder

Функции

Слика од Безжични слушалки WH-CH500

Безжично проследување преку Bluetooth® врска

Безжично проследување на вашите омилени песни преку Bluetooth®-врска, со впарување на вашиот паметен телефон или таблет-уред. 

Слика од Безжични слушалки WH-CH500

NFC™ со еден допир за брзо поврзување

Допрете ја ознаката N на куќиштето со одредени уреди што поддржуваат NFC™ за да ги поврзете брзо и лесно, а потоа започнете со проследување содржини преку Bluetooth®-врска. 

Слика од Безжични слушалки WH-CH500

Уживајте во безжично слушање со батеријата што трае до 20 часа

Не запирајте да слушате песни преку целиот ден. Вградената литиум-јонска батерија нуди енергија за безжично користење до 20 часа и се полни преку микро USB-приклучок.

Слика од Безжични слушалки WH-CH500

Слушајте сè со звучниците од 30 мм   

Извлечете повеќе од вашата музика преку звучниците во вид на купола од 30 мм. Слушајте повеќе детали и посилен бас од компактните и лесни звучници. 

Слика од Безжични слушалки WH-CH500

Лесно воспоставување повици без користење на рацете и гласовен помошник 

Разговарајте со пријателите и вашите гласовни помошници дури и без да го извадите телефонот од џеб или торба. Притиснете го и задржете го копчето за репродукција на слушалките за да го активирате гласовниот помошник на Android или iOS и лесно воспоставувајте повици без користење на рацете преку висококвалитетниот вграден микрофон.  

Слика од Безжични слушалки WH-CH500

Лесен дизајн 

Тенката прилагодлива лента за на глава и меките ушни перничиња се одликуваат со одличен изглед и удобност.

Слика од Безжични слушалки WH-CH500

Дизајн со можност за вртење 

Слушалките се преклопуваат за да можете лесно да ги ставите во торба и да ги транспортирате безбедно, без разлика каде одите. 

Слика од Безжични слушалки WH-CH500

Изберете ја вашата боја 

Изберете помеѓу црна, сива или сина боја - таа што најмногу ви одговара.