Големина и тежина

Тежина
Прибл. 107 гр.

Општи карактеристики

Вид на слушалки
Затворени динамички
Звучник
30 мм
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Контрола на јачина на звук
Да
Начин на носење
За на уво
NFC
Да
DSEE HX
Не
S-Master HX
Не
Пасивно функционирање
Не

Батерија

Време на полнење на батеријата
Прибл. 4,5 часа
Метод за полнење на батеријата
USB
Траење на батеријата(континуирано време за репродукција на музика)
Макс. 20 часа
Траење на батеријата(време на мирување)
Макс. 200 часа

Bluetooth® спецификации

Верзија на Bluetooth®
Version 4.2
Ефективен опсег
Прибл. опсег на видливост 30ft (10м)
Фреквентен опсег
2,4GHz фреквентен појас
Профил
A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Поддржан(и) аудио формат(и)
SBC, AAC
Поддршка за заштита на содржини
SCMS-T

Опции на бои

redbluegrayblack

Што има во пакетот

  • Микро USB кабел
Placeholder

Функции

Слика од Безжични слушалки WH-CH400

NFC и Bluetooth®

Благодарение на технологијата NFC (поле за комуникации во близина), сложените поставувања се дел од минатото. Само допрете ја ознаката N на куќиштето со одредени уреди што поддржуваат NFC за да ги поврзете брзо и лесно, а потоа започнете со проследување содржини преку безжична врска Bluetooth®. Немате NFC? Нема проблем. Ќе можете рачно да поврзете слушалки со Bluetooth® во менито со поставки на вашиот уред.

Слика од Безжични слушалки WH-CH400

Траење на батеријата до 20 часа

Репродуцирајте музика со батеријата што трае дури до 20 часа.

Слика од Безжични слушалки WH-CH400

Проследувајте квалитетен звук цел ден

Слушајте ја вашата музика со јасен звук преку звучници од 30 мм.

Едноставни разговори без користење на рацете 

Разговарајте слободно со лесното воспоставување повици без користење на рацете, благодарение на вградениот микрофон. Не е потребно ни да го извадите телефонот од вашиот џеб.

Компатибилност со гласовен помошник 

Со притиснување на едно копче може да се поврзете со гласовниот помошник на вашиот паметен телефон за да добиете насоки, да репродуцирате музика и да комуницирате со контактите.

Слика од Безжични слушалки WH-CH400

Едноставно ракување со копчињата

Користете ги копчињата за репродукција, запирање или прескокнување песни и прилагодување на јачината на звукот.

Слика од Безжични слушалки WH-CH400

Изберете ја вашата боја

Изберете ја и носете ја бојата што најмногу ви одговара. Изберете помеѓу црна, црвена, сива или сина боја.