WH-1000XM3

САМО МУЗИКА. НИШТО ДРУГО.

Слушалките WH-1000XM3 ви овозможуваат уште повеќе да се задлабочите во тишината со нашето подобрено и напредно поништување на шум и со паметното слушање што се прилагодува на ситуацијата.

Уживајте во ново ниво на тишина

Видете што ќе се случи кога ќе останете сами со вашата музика благодарение на поништувањето на шум кое блокира повеќе надворешни звуци од кога и да е досега. Видете и колку паметни може да бидат слушалките со напредна технологија за поништување на шум како што е приспособливата контрола на звук, како и колку се практични паметните функции како што се брзото стишување, компатибилноста со гласовен помошник и контролата на допир.

Задлабочете се во тишината

Избегнете ги звуците на градот со напредно поништување на шумот. Технологијата за поништување шум на слушалките WH-1000XM3 е нашата најнапредна технологија, а тие имаат и ушни перничиња со длабоко вметнување и HD-процесор за поништување на шум QN1.

Повеќе моќ, помалку шум

Нашиот нов HD-процесор за поништување на шум QN1 овозможува големо подобрување на поништувањето на шум. Наменскиот процесор за поништување на шум исто така овозможува над репродукцијата на вашата музика никогаш да не влијаат перформансите на процесорот.

Процесор за поништување на шум
Блокирајте повеќе

Повеќето слушалки со поништување на шум се дизајнирани да го блокираат шумот на возилата додека патувате. Слушалките WH-1000XM3 не се исклучок, но се и многу ефикасни во блокирањето на секојдневните шумови што може да ги чуете при прошетката во град.

Безжична слобода, одличен звук во тишината

LDAC пренесува три пати повеќе податоци (со максимална стапка на пренос од 990 kbps) од стандардниот безжичен BLUETOOTH®-звук, поради што ќе уживате во содржини со звук со висока резолуција чиј исклучителен квалитет е сличен со наменска жична врска.

Звучник од 40мм
Звук на кој можете да му верувате

Вградениот засилувач во HD-процесорот за поништување на шум QN1 нуди најдобар сооднос помеѓу сигнал и шум во својата класа, како и ниско изобличување за преносливите уреди и извонреден квалитет на звук. Овие слушалки имаат моќни звучници од 40 мм со мембрана од течни кристали и полимер (LCP) и овозможуваат моќни ритами и репродукција на фреквенции од целиот опсег, до 40 kHz.

Обновете ги сите ваши компресирани фајлови

Процесорот за подобрување на дигитален звук HX (DSEE HX™) ги подобрува компресираните датотеки до квалитетот на звукот со висока резолуција. DSEE HX™ ги обновува високите фреквенции што се губат при компресирањето за да ги репродуцира датотеките со богат и јасен звук.

Графикон за компресија со DSEE HX
Паметното слушање со SENSE ENGINE автоматски се прилагодува на ситуацијата

Видете како приспособливата контрола на звук автоматски открива дали патувате, пешачите или чекате, па според тоа ги прилагодува поставките за амбиентален звук. Со помош на режимот за брзо стишување, може да комуницирате без да ги извадите слушалките - едноставно поставете ја раката врз куќиштето за да ја намалите јачината на звукот за да можете веднаш да разговарате. 

Автоматско прилагодување на она што го правите
Маж патува со такси
Патување 

Патувајте без прекини и уживајте во музиката без шум во заднина. 

Маж оди низ аеродром
Пеш

Бидете свесни за сè што ве опкружува, од улиците до канцеларијата, а притоа уживајте во музика. 

Маж кој ги чека соопштенијата
Чекање

Слушајте важни соопштенија додека чекате, со помалку шум во заднина.  

Лого за SENSE ENGINE™
Прилагодете го звукот по ваша желба

SENSE ENGINE™ ви овозможува да ја вклучувате и исклучувате вашата музика со еден допир.

Лого на апликацијата Sony I Headphones Connect
Апликација Sony I Headphones Connect

Преземете ја апликацијата Sony I Headphones Connect за да користите паметно слушање со приспособлива контрола на звук, да ги контролирате поставките за амбиентален звук и да ги прилагодувате нивоата на звукот преку еквалајзерот.

Брзо внимание
Разговарајте со функцијата за брзо стишување

Комуницирајте без да ги отстранувате слушалките. Ставете ја дланката врз куќиштето за да ја намалите јачината на звукот и веднаш да почнете да разговарате.

Контрола на амбиенталниот звук
Слушнете го тоа што е важно со контрола на звукот

Прилагодете го амбиенталниот звук со апликацијата Sony | Headphones Connect за да ги слушате неопходните звуци од опкружувањето додека слушате музика во движење.

Еквалајзер

Пронајдете ја совршената боја на звукот за сите песни во однапред поставените параметри што лесно може и да ги прилагодите по ваша желба со апликацијата Sony | Headphones Connect.

Виртуелен опкружувачки звук

Потонете во звукот каде и да сте. Уживајте во звук што е оптимизиран за слушање во различни опкружувања како отворени бини, клубови, сали и арени.

Контрола за позиционирање на звукот

Изберете ја насоката од која сакате да се генерира звукот, на ист начин како и кај безжичните звучници.

Носете ги цел ден во целосен комфор

Неверојатно меките ушни перничиња од уретанска пена кои го намалуваат притисокот еднакво го распоредуваат притисокот и го подобруваат контактот со перничињата за стабилно поставување. Удобноста дополнително ја зголемува поголемата и подлабока ергономска структура на просторот за ушите. Со новиот, полесен дизајн вашата музика ќе биде единственото нешто што ќе го забележувате цел ден.

Попаметни од просечните слушалки

Сè е на дофат на вашите прсти. Одговарајте на повиците без користење на рацете со помош на двоен допир - или менувајте ги песните, прилагодете ја јачината на звукот и воспоставувајте повици со допирање и лизгање со прстот врз панелот. Само едно долго притиснување ве дели од помошта од гласовниот помошник во вашиот телефон.

Енергија за цел ден и брзо полнење

Со огромно траење на батеријата од 30 часа, ќе имате доволно енергија дури и за долгите патувања. Доколку се брзате, може да наполните доволно енергија за 5 часа користење по само 10 минути со изборниот AC-адаптер.

Вртлива структура на преклопување
Вртлива структура на преклопување

Слушалките се преклопуваат навнатре за да можете уредно да ги спакувате во компактната торбичка.

Торбичка за носење со кабел
Торбичка за носење со кабел

Испорачаната торбичка за носење е издржлива и вклучува кабел за слушање.

Прекрасно. Реално.

Потонете во звукот. Толку реален што ќе се чувствувате како на концерт или како да сте заедно со изведувачот во музичко студио. Со 360 Reality Audio, музиката никогаш не била поубава и пореална.

Со овие слушалки може да уживате во 360 Reality Audio.

Прилагодено филмско доживување

Со BRAVIA XR™ и безжичниот предавател WLA-NS7

Уживајте во возбудливо доживување со Dolby Atmos® и 360 Spatial Sound што се приспособува кон вашите уши благодарение на BRAVIA XR и овие слушалки со безжичен предавател WLA-NS7.  

Маж седи на кревет во дневна соба и користи слушалки преку безжичен предавател
360 Spatial Sound Personalizer

Уживајте во звук што е оптимизиран за вас благодарение на Sony | 360 Spatial Sound Personalizer. Апликацијата го снима и анализира обликот на вашите уши, овозможувајќи им на слушалките да создадат уникатно звучно поле за вас кога ќе ги впарите со телевизорите BRAVIA XR.

Безжичен предавател WLA-NS7 со слушалки оставени врз орман, предавателот е приклучени во телевизор BRAVIA монтиран на ѕид
Уживајте со Dolby Atmos

Ако го приклучите безжичниот предавател WLA-NS7 од Sony во телевизор BRAVIA XR, тогаш слушалките ќе создадат фантомски звучници во идеален распоред околу вас за да уживате со Dolby Atmos. Уживајте во сцената и чувствувајте се како дел од случувањата.

Artist_connection
Слушнете исечоци од музика на демо плеерот со преземање на Artist Connection

Спецификации и функции

Слушалките WH-1000XM3 ви овозможуваат уште повеќе да се задлабочите во тишината со подобреното и напредно поништување на шум и со паметното слушање што се прилагодува на ситуацијата.
  • HD-процесорот за поништување на шум QN1 ви овозможува да слушате без пречки

  • Уникатно автоматско лично оптимизирање на поништувањето на шум и оптимизирање на атмосферскиот притисок

  • Безжична слобода со технологијата BLUETOOTH® и NFC

  • Паметното слушање со приспособлива контрола на звук го прилагодува звукот автоматски според вашата активност

  • Висококвалитетен звук со DSEE HX™ и LDAC

Звучник
40 мм, во вид на купола (CCAW звучна намотка)
DSEE HX
Да
Влез(ови)
Мини стерео приклучок
Фреквентен одзив
4 Hz-40.000 Hz
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz) / 20 Hz - 40.000 Hz (LDAC семплирање со 96 kHz, 990 kbps)
Фреквентен одзив (активен режим) 
4 Hz-40.000 Hz
Пасивно функционирање
Да
NFC
Да
Должина на кабел
Кабел за слушалки (прибл. 1,2 м, жици од OFC, позлатен мини стерео приклучок)

Што има во пакетот

Торба за носење, Адаптер за употреба во авион, Кабел за слушалки (прибл. 1,2 м), USB кабел: Type-C™ (прибл. 20 см)

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Оценки и награди

Корисниците велат