ЛЕНТА ЗА НА ГЛАВА

Безжични слушалки со поништување на шум MDR-ZX770BN

MDR-ZX770BN
Слика од Безжични слушалки со поништување на шум MDR-ZX770BN

blueblack

Слика од Безжични слушалки со поништување на шум MDR-ZX770BN
Слика од Безжични слушалки со поништување на шум MDR-ZX770BN
Слика од Безжични слушалки со поништување на шум MDR-ZX770BN
Слика од Безжични слушалки со поништување на шум MDR-ZX770BN
Помалку шум, безжична врска

Слушајте повеќе со поништување на шумот и со Bluetooth®

Отстранувајќи ги различните амбиентални шумови, нашите безжични слушалки со поништување на шум MDR-ZX770BN со моќни звучници и бас со ниски фреквенции ви нудат уживање во музиката без шумовите на секојдневието. Вградениот Bluetooth® и слушањето со еден допир со NFC ќе ви овозможи да не се грижите за каблите кои пречат.

Дигитално поништување на шумот
Дигитално поништување на шумот

Вашите слушалки автоматски го избираат оптималниот профил за поништување шум врз основа на вашето опкружување.

NFC и Bluetooth®
Слушање со еден допир

Користете NFC за брзо поврзување, а потоа проследувајте ги омилените песни преку Bluetooth®.

Издржливост на батеријата од 13 часа
Издржливост на батеријата до 13 часа

Слушајте музика од зори до самрак со поништување на шум и активен Bluetooth®.

Слушајте ја вашата музика јасно и гласно

Прецизен звук со моќни технологии

Слушнете ги сите удари на басот и сите звуци на гитарите со совршена јасност. Динамичките неодимиумски звучници од 40 мм нудат брз одзив за репродукција на вокали и ноти со среден до висок опсег, а големите отвори обезбедуваат моќен ритмички бас. Со голема чувствителност од 98 dB/mW со активно поништување на шумот, овие слушалки ги репродуцираат дури и најтивките звуци.

Вграден микрофон
Повици без користење на раце

Благодарение на вградениот микрофон и копчето за телефон, можете да одговарате на повици без користење на рацете и без отстранување на слушалките.

AAC и SBC
Проследувајте чиста музика без изобличување

Со вградената поддршка за кодеците AAC и SBC, можете да проследувате преку Bluetooth® од вашиот паметен телефон без загуби во сигналот.

aptX
Уживајте во безжичен звук со квалитет како CD

Со намалување на големината на аудио фајловите, aptX® може безжично да испраќа чист звук преку Bluetooth® за да уживате во квалитет како CD насекаде и во секое време.

Удобно слушање, насекаде

Носете ги на работа или во локалниот кафе-бар. Со прилагодлива лента за на глава и меки удобни ушни перничиња, овие слушалки ќе ви овозможат да уживате при слушањето без разлика каде одите.

Лизгач од челик кој не 'рѓосува
Лента за на глава на лизгање

Лизгачот од челик кој не 'рѓосува ви овозможува совршено поставување, а истовремено нуди и одлична издржливост.

Овални ушни перничиња
Овални ушни перничиња

Меките ушни перничиња се обвиткуваат околу вашите уши за прилепено и удобно поставување.

Спецификации и функции

Отстранувајќи ги различните амбиентални шумови, нашите безжични слушалки со поништување на шум MDR-ZX770BN со моќни звучници и бас со ниски фреквенции ви нудат уживање во музиката без шумовите на секојдневието. Вградениот Bluetooth® и слушањето со еден допир со NFC ќе ви овозможи да не се грижите за каблите кои пречат.
  • Едноставно поврзување преку Bluetooth® со NFC™ со еден допир

  • Технологија за јасен звук со дигитално поништување на шум 

  • Траење на батеријата до 13 часа

  • Контролата на одзив за ритамот ги намалува изобличувањата на моќниот бас

  • Мала тежина за неверојатна преносливост на музика

Звучник
40 мм, динамички – тип на купола
Фреквентен одзив
8Hz-22000Hz (жично)
Должина на кабел
1,2 м
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина