Слика од Безжични слушалки MDR-ZX330BT
Слика од Безжични слушалки MDR-ZX330BT
Слика од Безжични слушалки MDR-ZX330BT

Функции

Безжично проследување преку Bluetooth®

Безжично проследување на вашите омилени песни преку Bluetooth®. Впарете го вашиот паметен телефон или таблет-уред со овие слушалки кои поддржуваат Bluetooth® и ќе можете да уживате во музиката и да ги контролирате листите за репродукција и јачината на звукот преку вашиот уред.

NFC со еден допир за брзо поврзување

Благодарение на технологијата NFC (поле за комуникации во близина), сложените поставувања се дел од минатото. Со уредите кои поддржуваат NFC допрете ја ознаката N на куќиштето за брзо и лесно поврзување, а потоа започнете со проследување содржини преку Bluetooth®. Немате NFC? Нема проблем. Ќе можете рачно да се поврзете преку Bluetooth® во менито со поставки на вашиот уред.

Слушајте сè со звучниците од 30 мм

Слушнете повеќе детали од сите ваши омилени песни со звучниците во вид на купола од 30 мм, кои се компактни и лесни, а нудат динамичен звук.

Слушајте подолго со безжична репродукција до 30 часа

Не запирајте да слушате песни преку целиот ден. Вградената литиум-јонска батерија нуди приближно триесет часа работа (во зависност од поставките за музика) и може да се полни преку USB. 

Брзо полнење преку USB

Зошто да чекате кога може да слушате? Приклучете ги слушалките преку испорачаниот USB кабел и добијте најмногу десет часа репродукција со полнење од само еден час. Слушалките MDR-ZX330BT се полнат целосно за приближно четири часа, така што времето на чекање е минимално.

Дизајнот со преклопување и завртување го олеснува патувањето

Понесете ги овие слушалки насекаде. Дизајнот со преклопување и завртување овозможува лесно чување кога не се во употреба или додека патувате. Слушалките се преклопуваат за лесно пакување во куфер или чување во чанта.

Спецификации

Танцувајте како никој да не ве гледа со безжичните Bluetooth® слушалки MDR-ZX330BT. Поврзете се со одредени паметни телефони со функцијата за слушање со еден допир преку NFC, а потоа движете се слободно без разлика каде се наоѓате, без заплеткување на кабелот или неудобност. Меките обложени ушни перничиња го апсорбираат притисокот за да можете да слушате подолго.
  • Полесно поврзување преку Bluetooth® со NFC со еден допир

  • звучник од 30мм

  • Траење на батеријата до 30 часа

  • Се полни преку USB, кабелот е вклучен

Звучник
30 мм, тип на купола
Фреквентен одзив
20 Hz-20.000 Hz
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина