БЕЗЖИЧНИ СЛУШАЛКИ MDR-ZX220BT

Сите спецификации и функции

MDR-ZX220BT

Големина и тежина

Тежина
Прибл. 130 гр.

Општи карактеристики

Звучник
30 мм
Динамичен вид
Затворени, динамични
Магнет 
Ферит
Импеданса (оми)
24 оми
Фреквентен одзив
20 Hz-20.000 Hz
Чувствителности (dB/mW)
нема
Контрола на јачина на звук
Да
Вид на жица
нема
Должина на кабел
нема
Приклучник
нема
Време на користење
Макс. 8 часа
Време на полнење
Прибл. 2,5 часа
Начин на носење
Поставување над увото

Опции на бои

bluegrayblack

Што има во пакетот

  • Кабел за USB
Placeholder

Функции

Слика од Безжични слушалки MDR-ZX220BT

Безжично проследување преку Bluetooth®

Безжично проследување на вашите омилени песни преку Bluetooth®. Впарете го вашиот паметен телефон или таблет-уред со овие слушалки кои поддржуваат Bluetooth® и ќе можете да уживате во музиката и да ги контролирате листите за репродукција и јачината на звукот преку вашиот уред.

Слика од Безжични слушалки MDR-ZX220BT

NFC со еден допир за брзо поврзување

Благодарение на технологијата NFC (поле за комуникации во близина), сложените поставувања се дел од минатото. Со уредите кои поддржуваат NFC допрете ја ознаката N на куќиштето за брзо и лесно поврзување, а потоа започнете со проследување содржини преку Bluetooth®. Немате NFC? Нема проблем. Ќе можете рачно да се поврзете преку Bluetooth® во менито со поставки на вашиот уред.

Слика од Безжични слушалки MDR-ZX220BT

Слушајте сè со звучниците од 30 мм

Слушнете повеќе детали од сите ваши омилени песни со звучниците во вид на купола од 30 мм, кои се компактни и лесни, а нудат динамичен звук.

Слика од Безжични слушалки MDR-ZX220BT

Слушајте подолго со безжична репродукција од 8 часа

Не запирајте да слушате песни преку целиот ден. Вградената литиум-јонска батерија нуди приближно осум часа работа (во зависност од поставките за музика) и може да се полни преку микро USB. 

Вграден микрофон за повици без користење на раце

Одговарајте на повици и давајте гласовни команди, дури и кога го носите телефонот во џеб или во торба. А благодарение на висококвалитетниот вграден микрофон, ќе можете да воспоставувате и одговарате на повици од паметниот телефон на едноставен начин.

Слика од Безжични слушалки MDR-ZX220BT

Дизајнот со преклопување и завртување го олеснува патувањето

Понесете ги овие слушалки насекаде. Дизајнот со преклопување и завртување овозможува лесно чување кога не се во употреба или додека патувате. Слушалките се преклопуваат за лесно пакување во куфер или чување во чанта.