Слика од Безжични слушалки MDR-ZX220BT
Слика од Безжични слушалки MDR-ZX220BT
Слика од Безжични слушалки MDR-ZX220BT
Слика од Безжични слушалки MDR-ZX220BT
Слика од Безжични слушалки MDR-ZX220BT

Функции

Безжично проследување преку Bluetooth®

Безжично проследување на вашите омилени песни преку Bluetooth®. Впарете го вашиот паметен телефон или таблет-уред со овие слушалки кои поддржуваат Bluetooth® и ќе можете да уживате во музиката и да ги контролирате листите за репродукција и јачината на звукот преку вашиот уред.

NFC со еден допир за брзо поврзување

Благодарение на технологијата NFC (поле за комуникации во близина), сложените поставувања се дел од минатото. Со уредите кои поддржуваат NFC допрете ја ознаката N на куќиштето за брзо и лесно поврзување, а потоа започнете со проследување содржини преку Bluetooth®. Немате NFC? Нема проблем. Ќе можете рачно да се поврзете преку Bluetooth® во менито со поставки на вашиот уред.

Слушајте сè со звучниците од 30 мм

Слушнете повеќе детали од сите ваши омилени песни со звучниците во вид на купола од 30 мм, кои се компактни и лесни, а нудат динамичен звук.

Слушајте подолго со безжична репродукција од 8 часа

Не запирајте да слушате песни преку целиот ден. Вградената литиум-јонска батерија нуди приближно осум часа работа (во зависност од поставките за музика) и може да се полни преку микро USB. 

Вграден микрофон за повици без користење на раце

Одговарајте на повици и давајте гласовни команди, дури и кога го носите телефонот во џеб или во торба. А благодарение на висококвалитетниот вграден микрофон, ќе можете да воспоставувате и одговарате на повици од паметниот телефон на едноставен начин.

Дизајнот со преклопување и завртување го олеснува патувањето

Понесете ги овие слушалки насекаде. Дизајнот со преклопување и завртување овозможува лесно чување кога не се во употреба или додека патувате. Слушалките се преклопуваат за лесно пакување во куфер или чување во чанта.

Спецификации

  • Полесно поврзување преку Bluetooth® со NFC со еден допир

  • звучник од 30мм

  • До 8 часа репродукција

  • Се полни преку USB, кабелот е вклучен

Фреквентен одзив
20 Hz-20.000 Hz
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина