Слика од Безжични слушалки EXTRA BASS™ MDR-XB950BT
Слика од Безжични слушалки EXTRA BASS™ MDR-XB950BT
Слика од Безжични слушалки EXTRA BASS™ MDR-XB950BT
Длабок бас, без кабли

Останете сами со вашата музика и вашите најдобри ритами

Разиграјте го срцето со моќен бас. Моќните неодимиумски звучници од 40мм, во комбинација со контролата на одзив за ритамот и електронското засилување на басот, репродуцираат моќни звуци како во ноќните клубови. А благодарение на вградениот Bluetooth®, никогаш повеќе не треба да се грижите за кабли кои ќе ви пречат да танцувате на омилените песни.

Звучник од 40мм
Интензивен бас

Слушајте моќен ритам како во ноќните клубови преку големиот и моќен звучник.

NFC и Bluetooth®
Слушање со еден допир

Користете NFC за брзо поврзување, а потоа проследувајте ги омилените песни преку Bluetooth®.

Извонредно широк фреквентен опсег
Широк фреквентен одзив

Слушајте длабоки ниски тонови и неверојатно високи вокали со зголемениот опсег на звукот.

Навистина моќен звук

Преминете на моќни и резонантни ритами. Чувствувајте поголема длабочина и јасност со електронското засилување на басот кое создава моќни ритами како во вашата омилена музика за танцување.

Електронско засилување на басот
Електронско засилување на басот

Овој засилувач кој се напојува со батерија го засилува звукот со ниски фреквенции преку дигитална обработка на сигнали за да овозможи прекрасно доживување при слушањето.

Нека започне ритамот

Контролата на одзив за ритамот користи обликувани отвори за воздух за добивање на јасен бас без изобличувања. Овие отвори го оптимизираат протокот на воздух со ниски фреквенции за прецизна репродукција на ритами со длабок бас.

Контрола на одзив за ритамот
Засилете ја вашата музика

Големиот звучник од 40мм со високоенергетски неодимиумски магнет совршено ја балансира моќта и прецизноста, почнувајќи од моќните удари на тапаните па сè до громогласните звуци од гитарите.

3Hz ниска фреквенција
Слушајте подлабоки тонови

Со ниска фреквенција од само 3Hz, овие слушалки репродуцираат неверојатен бас.

Голема моќност од 1000 mW
Зголемете го басот

Звучната намотка OFC овозможува голема приемна моќност од 1000 mW за континуирано моќен бас.

Потполна слобода при слушањето

Безжично поврзување со вашиот музички плеер, паметен телефон, таблет-уред или држач за приклучување. Со Bluetooth® можете да ги слушате најновите песни без да се грижите за каблите. Брзо безжично поврзување за неколку секунди преку NFC со еден допир.

Поврзување за момент

Опсег до 10 метри
Сигурна безжична врска

Имајте стабилна врска на оддалеченост од 10 метри.

20 часа траење на батеријата
Траење на батеријата до 20 часа

Слушајте во текот на целиот ден со Bluetooth®.

Практично користење со паметни телефони

Разговарајте додека слушате музика. Контролата со едно копче на вашите слушалки овозможува разговори без користење на рацете, како и прескокнување песни и менување на јачината на звукот.

Практично користење со паметни телефони
Потполна удобност

Носете ги со часови благодарение на обложувањето околу целото уво

Дизајнирани да звучат одлично, да изгледаат одлично и да бидат удобни. Овие слушалки со кои можете да танцувате, имаат метална лента за на главата со меко перниче и влошки за околу увото, така што може да слушате цел ден и цела ноќ. Уживајте во удобно поставување, без разлика каде ќе ве однесе музиката.

Ушни перничиња кои го намалуваат притисокот

Останете удобно со ултра дебели ушни перничиња кој го изолираат звукот. Перничињата кои го намалуваат притисокот совршено се обликуваат околу вашите уши, задржувајќи ја музиката внатре, а несаканите звуци надвор.

Ушни перничиња кои го намалуваат притисокот
Спакувајте ги и појдете

Понесете ја вашата музика насекаде. Металната лента на лизгање за на главата и можноста за преклопување на слушалките овозможуваат лесно сместување на слушалките во куфер или торба.

Испорачан аудио кабел
Поврзување преку кабел

Користете го испорачаниот аудио кабел за да слушате без Bluetooth®.

Полнење преку микро USB
Брзо надополнување со енергија

Полнете ги вашите слушалки преку испорачаниот микро USB приклучок и кабел.

Спецификации и функции

Разиграјте го срцето со моќен бас. Моќните неодимиумски звучници од 40мм, во комбинација со контролата на одзив за ритамот и електронското засилување на басот, репродуцираат моќни звуци како во ноќните клубови. А благодарение на вградениот Bluetooth®, никогаш повеќе не треба да се грижите за кабли кои ќе ви пречат да танцувате на омилените песни. 
  • Едноставно поврзување преку Bluetooth® со NFC™ со еден допир

  • 20 часа траење на батеријата

  • Extra Bass за звук како во ноќните клубови

  • Контролата на одзив за ритамот ги намалува изобличувањата на моќниот бас

  • Слушалки што се вртат за полесна преносливост

Звучник
40 мм
Фреквентен одзив
3–28.000Hz (со испорачан кабел за слушалки)
Должина на кабел
1,2 м (испорачан стерео кабел за поврзување)

Што има во пакетот

Кабел за поврзување, USB кабел, Гарантен лист, Инструкции за користење, Кратко упатство за почеток

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина