RF-БЕЗЖИЧНИ СЛУШАЛКИ MDR-RF895RK

Сите спецификации и функции

MDR-RF895RK

Општи карактеристики

Вид на слушалки
Динамика
Звучник
40мм
Магнет 
Неодимиум
Импеданса (оми)
32 оми (1 kHz)
Дијафрагма
PET
Фреквентен одзив
10Hz-22.000Hz
Чувствителности (dB/mW)
100 dB/mW
Контрола на јачина на звук
Да (ротирачки)
Вид на жица
нема
Должина на кабел
нема
Приклучник
нема
Време на користење
Максимум 20 часа
Време на полнење
Прибл. 7 часа (целосно полнење)
Начин на носење
Поставување преку увото

Пренослив засилувач за слушалки

Тежина
275 гр. (со испорачана батерија на полнење)

Функции

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Излезете од реалноста и задлабочете се во музика

Технологијата за намалување шум го заштитува безжичниот сигнал од пречки предизвикани од други електронски уреди, за да уживате во омилениот филм, придружна музика или игра со кристално чист звук.

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Безжичен опсег

Зголемениот опсег на предавателот поставен на држачот за приклучување ви овозможува да се движите низ собите без да ја загубите врската.

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Време на репродукција до 20 часа

Уживајте во омилените емисии, музика и филмови без потреба од полнење во период до 20 часа.

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Динамички детали со звучници од 40 мм

Од громогласни ритами до тивки шепоти, големите звучници од 40 мм ќе се погрижат да уживате во сите детали со јасен, прецизен и квалитетен звук.

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Слобода за движење низ целиот дом

Благодарение на големата издржливост на батеријата и широкиот приемен опсег, може да ги гледате омилените филмови и програми додека се движите низ целиот дом - нема да пропуштите ниту еден момент повеќе.

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Опкружете се со висококвалитетен звук

Со затворен дизајн, динамички звучници и копче за режим на говор, квалитетот на звукот се зголемува, а шумот и пречките од надворешниот свет се намалуваат за да уживате спокојно во вашата забава.

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Јасни вокали со режимот на говор

Уживајте во почисти дијалози за емисиите и филмовите со допир на копчето за режим на говор.

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Нема пречки

Системот за намалување на шум помага во блокирање на надворешниот свет, за да можете да уживате во свет на забава.

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Опуштете се на удобен мебел

Без разлика дали станува збор за серија или филмски маратон, овие меки и цврсти слушалки се оптимизирани за удобно и долго слушање - секој член од семејството може да слуша удобно со часови.

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Меки ушни перничиња

Обложените и удобни ушни перничиња се дизајнирани за долготрајно носење и се совршени за релаксирање на креветот преку целата вечер.

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Сигурно поставување

Можноста за вртење и закосување на ушните перничиња ги прави слушалките удобни за целото семејство - дури и за оние со најмали уши.

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Поставете ги и опуштете се

Штом ги извадите слушалките од кутијата, поврзете го држачот со предавател во телевизорот преку испорачаниот кабел и почекајте слушалките да се синхронизираат со држачот.

Слика од RF-безжични слушалки MDR-RF895RK

Практично полнење

Кога батеријата ќе се испразни треба да ги ставите на држачот со приемникот за да се наполнат.