RF-БЕЗЖИЧНИ СЛУШАЛКИ MDR-RF855RK

Сите спецификации и функции

MDR-RF855RK

Општи податоци (слушалки)

Вид на слушалки
Circum Aural (опкружувачки)
Звучник
40мм (во вид на купола)
Магнет 
Неодимиум
Со лента за на глава
Лиена лента за на глава
Фреквентен одзив
10-22.000Hz
Автоматско вклучување/исклучување
Да (напојувањето се вклучува кога ќе ги ставите)
Индикатор за напојување на слушалките
Зелената LED диода ќе се вклучи
Бирање со слушалките
Упатство
Батерии
DC2,4V (Ni-MH батерија на полнење)
Време на полнење на батеријата
Прибл. 7 часа (целосно полнење)
Метод за полнење на батеријата
Ставете ги слушалките на предавателот
Траење на батеријата
Прибл. 18 часа (целосно полнење)
Тежини (прибл.)
285гр. (со батерија)

Општи податоци (предавател)

Фреквентна модулација
FM стерео
Растојание за прием на сигнал
Макс.100м
ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ на компресија
Не
Изобличување
Помалку од 2% (1kHz)
Вклучување/исклучување на напојување на предавател
Да
Приказ на пренос
Зелената LED диода ќе се вклучи
Индикација на предавателот за полнење на батеријата
Црвената LED диода ќе се вклучи
Моќност
AC адаптер за напојување (12V,200mA)
Аудио влез(ови)
Аналоген влезен пински приклучок x1 (L/R), аналоген влезен стерео мини приклучок x1
Тежини (прибл.)
300 гр.
Димензии (прибл.)
166 мм 94 мм 126 мм (ш/в/д)

Опции на бои

black

Што има во пакетот

  • RF стерео предавател TMR-RF855R
  • AC адаптер (12 V)
  • Кабел за поврзување (мини стерео приклучок x2), 1 м
  • Хибридна никел-метал батерија на полнење BP-HP550-11 (550 mAh мин.)
  • Гарантен лист
  • Инструкции за користење
Placeholder

Функции

Без кабли кои пречат

Кажете им збогум на јазлите и заплетканите кабли, бидејќи со безжичните слушалки ќе добиете слобода за движење и опсег на пренос до 100м

Само ставете ги на држачот и дополнувајте

Кога енергијата е на ниско ниво, само поставете ги слушалките во држачот и батеријата ќе почне да се полни

Преминете на моќен бас

Надополнете ги филмовите, ТВ драмите или важните спортски натпревари со реалистична атмосфера со длабок и резонантен бас со помош на моќниот неодимиумски звучник од 40мм

Слушајте уште подолго

Добијте подолго траење на батеријата со користење на функцијата за автоматско вклучување/исклучување кога не слушате

Не дозволувајте музиката да запре

Уживајте во слушањето до 18 часа со испорачаната батерија на полнење или 28 часа со алкалните батерии од Sony (не се испорачуваат)

Слушајте во потполна удобност

Меката подлога за глава и ушните перничиња ви нудат удобност која ви е потребна за долго слушање

Контролирајте ја јачината на звукот на слушалките

Нема потреба да станувате или да се преместувате од троседот, едноставно прилагодете го звукот со помош на контролите за јачина на звук на самите слушалки