Слика од Спортски безжични слушалки MDR-AS700BT
Слика од Спортски безжични слушалки MDR-AS700BT
Слика од Спортски безжични слушалки MDR-AS700BT
Слобода за движење

Без разлика дали возите велосипед, трчате или вежбате во салата, слушалките MDR-AS700BT нудат удобно и сигурно поставување. Заплеткувањето на кабли повеќе нема да ви пречи благодарение на едноставната Bluetooth® врска - останувате само вие и вашата музика.

Нема да ви испаднат

Дизајнот за поставување зад вратот овозможува прицврстување на слушалките за вашите уши. Тие се лесни, така што едвај ќе ги забележите додека вежбате.

Безжично слушање

Заборавете на каблите. Поврзувајте ги уредите преку Bluetooth®. Технологијата NFC (поле за комуникации во близина) ви овозможуваат да ги впарувате слушалките со вашиот паметен телефон или MP3 плеер со еден допир.

Bluetooth® и NFC
Водата не претставува проблем

Не дозволувајте му на дождот или потта да ве спречи да слушате музика. Водоотпорниот дизајн ќе ви овозможи да издржите до крај во сè.

Траење на батеријата од 9 часа
9 часа слушање

Батеријата на полнење ви нуди време на слушање до 9 часа.

Вграден микрофон
Вграден микрофон

Вградениот микрофон ви овозможува да одговарате на телефонски повици без користење на рацете.

Спецификации

  • систем со хибридни звучници за длабок бас и јасни високи тонови

  • Едноставно поврзување преку Bluetooth® со NFC со еден допир

  • Траење на батеријата до 9 часа

  • Отпорност на прскање за слушање во секакви временски услови

  • Удобна врвка за околу врат и безбедно вметнување

Звучник
30 мм
Фреквентен одзив
20–20.000Hz
Должина на кабел

Што има во пакетот

Инструкции за користење

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина