h.ear on Wireless NC

Само вие и вашата музика

Без несакан шум во заднина. Без кабли што пречат. Само чист и реален звук. Подгответе се за уживање во музиката.

ЛЕНТА ЗА НА ГЛАВА

Слушалки MDR-100ABN h.ear on Wireless со поништување на шум

MDR-100ABN
Слика од Слушалки MDR-100ABN h.ear on Wireless со поништување на шум

redpinkgreengrayblack

h.ear colours
Hear Your Colours

Палетата h.ear од Sony нуди звук со висока резолуција и одличен и препознатлив дизајн. Живописниот звук никогаш не изгледал толку добро. 

Изберете ја вашата боја

Безжичните NC слушалки h.ear on се испорачуваат во повеќе препознатливи бои. Каква боја ќе изберете?

Одговараат на вашиот стил

Дизајнот во една форма со една боја нуди спој од препознатлив стил и прилагодена удобност. Бидете усогласени со вашите слушалки постојано.

Гледајте и слушајте

Извонреден звук, префинети материјали и завршни обработки, огромно внимание на детали. Запознајте се со безжичните NC h.ear on.

Кажете ѝ ДА на слободата 

Технологиите Bluetooth® и NFC со еден допир ви нудат безжично слушање на музика, без ограничувања поради каблите на слушалките. LDAC пренесува три пати повеќе податоци (максимална стапка на пренос: 990 kbps) од стандардниот Bluetooth® звук, поради што ќе уживате во содржини со звук со висока резолуција чиј квалитет е сличен на звукот со висока резолуција.

Кажете му НЕ на шумот 

Без разлика што се случува околу вас, дигиталното поништување на шум го блокира шумот во заднина за да можете да се фокусирате само на музиката.

Лого за звукот со висока резолуција
Слушајте музика на правилен начин

Збогатете ја вашата омилена музика со звук каков што заслужува. Со нашите безжични NC слушалки h.ear on ќе уживате во звук со висока резолуција за најдобро доживување при слушањето.

Детален и динамичен звук

Дизајнирани за звук со висока резолуција, звучниците од 40 мм се одликуваат со мембрани со купола обложена со титаниум за прецизен звук низ целиот фреквентен опсег.

Земете ги и појдете
Подготвени во секое време

Вашите слушалки се како дел од вас – исто како телефонот и клучевите што ги носите насекаде. Затоа безжичните NC слушалки h.ear on се дизајнирани да бидат дел од вашиот живот.

Долготрајна удобност при слушањето

Форма во вид на закачалка, обложени ушни перничиња, прилагодлива лента за на глава – секој елемент е создаден за удобност и стил. Форма и функција во совршена хармонија.

Долготрајна удобност при слушањето
Наградуван дизајн

ЗЛАТНА НАГРАДА НА iF 2016

Според жирито составено од експерти во индустријата, слушалките h.ear on го освоија златото на International Forum Product Awards 2016.

Спецификации и функции

Без несакан шум во заднина. Без кабли што пречат. Само чист и реален звук. Подгответе се за уживање во музиката.
  • Компатибилност со звук со висока резолуција

  • Лесно поврзување преку BLUETOOTH® со NFC со еден допир

  • Технологија за дигитално поништување на шум

  • HD звучник од 40 мм за динамичен опсег

  • Мембраните со купола обложена со титаниум ги минимизираат изобличувањата

Звучник
40мм (во вид на купола)
Фреквентен одзив
5-40.000 Hz (вклучено напојување) (жично)
Должина на кабел
1,2 м
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Награди

Награди