h.ear on

Hear Your Colours

Слушалките h.ear on нудат комбинација од врвен квалитет на звук со висока резолуција, модерен дизајн и долготрајна удобност. Прекрасниот звук никогаш не изгледал толку добро.

Слушајте со стил

Привлечни форми и површини, прекрасни материјали и завршни обработки, врвни компоненти за звук. Слушалките h.ear on се совршени.

Погледнете повеќе детали

Разгледајте ги h.ear on од секој агол и откријте ги карактеристиките на дизајнот.

Оставете впечаток

Изберете смели и светли бои

Изберете завршна обработка во боја по избор која ќе одговара на вашиот стил.

Деталите се најважни

Врвни компоненти, прецизно дизајнирани за живописен звук

Добијте го најдоброто од секоја песна

Исто како и конверзијата на видеоснимки со стандардна резолуција во HD, така и песните со звук со висока резолуција имаат далеку подобар квалитет од MP3 песните и CD дисковите, овозможувајќи ви да го слушнете секој здив, секој ритам, секоја нота. 

Звук со Bисока Pезолуција

3,2x повеќе пренесени податоци

Изработени за живот во движење

Слушалките h.ear on нудат спој од удобност и практичност - компактниот дизајн на преклопување го олеснува чувањето во торба или џебот од палтото.

Секојдневна практичност

Уживајте во потполна практичност при слушањето без разлика каде се наоѓате, благодарение на торбата за носење, вградениот далечински управувач и кабелот што не се заплеткува.

Вграден далечински управувач и микрофон
Одговарајте на повици, менувајте песни

Вградениот далечински управувач и микрофонот ви овозможуваат да одговарате на повици и да ја контролирате музиката.

Торба за носење
Носете ги сигурно

Торбата за носење и кабелот што не се заплеткува ги чуваат слушалките во одлична форма.

Наградуван дизајн

ЗЛАТНА НАГРАДА НА iF 2016

Според жирито составено од експерти во индустријата, слушалките h.ear on го освоија златото на International Forum Product Awards 2016.

Дизајн од Sony
h.ear

Им овозможуваме на слушателите да го пронајдат својот стил,
со нова класика. Дознајте
ги ексклузивните приказни за инспирацијата на дизајнот.

Спецификации и функции

Слушалките h.ear on нудат комбинација од врвен квалитет на звук со висока резолуција, модерен дизајн и долготрајна удобност. Прекрасниот звук никогаш не изгледал толку добро.
  • Компатибилност со звук со висока резолуција

  • Далечински управувач и микрофон на кабелот, компатибилни со паметни телефони

  • HD звучник од 40 мм за динамичен опсег

  • Мембраните со купола обложена со титаниум ги минимизираат изобличувањата

  • Врвен дизајн и квалитет на изработка

Звучник
40 мм, во вид на купола (CCAW звучна намотка)
Фреквентен одзив
5-60.000 Hz
Должина на кабел
Прибл. 1,2 м
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Награди

Награди