HDR-CX625

Спомени без потреси

HD Handycam® видеокамерата нуди стабилност при секое снимање, со толку рамномерна и чувствителна стабилизација и автоматско фокусирање (AF) што вашите видеоснимки ќе изгледаат подобри во секој аспект.

Стабилност за време на трчањето

Уникатниот балансиран оптички SteadyShot™ на Sony, кој го компензира тресењето на фотоапаратот, сега се одликува и со интелигентен активен режим за снимање постабилни видеоснимки дури и кога трчате. 

Ве молиме прифатете ги колачињата на Youtube за да го погледнете видеото

Отворете ги опциите за колачиња подолу и вклучете ги колачињата на Youtube во делот „Functional“ (Функционални).

За постабилно снимање низ широк опсег на зумирање
Интелигентен режим со 5 оски за помало тресење

Ефикасно намалување на тресењето на камерата дури и кога трчате и снимате со телефото зум.

Новиот интелигентен активен режим ја подобрува стабилноста на сликата
Интелигентниот активен режим за јасни и стабилни слики

Технологијата за анализа на слики го компензира тресењето во секој кадар од видеоснимките.

Фокусирајте побрзо и посигурно

Брзиот и интелигентен AF не само што нуди исклучителна брзина за автоматско фокусирање, туку и извонредна прецизност.

Брзиот и интелигентен AF ја зголемува брзината паметно
Брзиот и интелигентен AF функционира брзо и паметно

Новиот AF алгоритам ја оптимизира комуникацијата помеѓу објективот и процесорот за слика за да овозможи извонредно брз AF, а современиот систем за предвидување на растојанието за AF го задржува објектот во фокус.

Извонреден квалитет на слика со висока резолуција
Максимален широк агол од 26,8 мм

G™ објективот од Sony нуди широк агол до 26,8 мм - агол на гледање кој е доволно широк за да ги опфати случувањата при кои не можете да направите чекор наназад за да ги опфатите сите движења во кадарот.

Максимален широк агол од 26,8 мм надесно
Максимален широк агол од 26,8 мм налево
Стандардно-
-Широкоаголно
XAVC S
Напреден XAVC S формат со голема бит-стапка од 50Mbps

Снимањето со висока бит-стапка во XAVC S формат јасно ги доловува дури и променливите сцени со многу движења. 

Снимајте звук достоен за висококвалитетни видеоснимки
5.1 опкружувачки звук за подобар амбиент
5.1-кан. микрофон за опкружувачки звук

Вградениот микрофон снима јасен звук со реалистично амбиентално чувство.    

Функција за поништување на мојот глас за подобра рамнотежа
Поништување на мојот глас

Намалете ја јачината на вашиот глас додека снимате со камерата.

Забавувајте се уште повеќе по снимањето

На располагање имате практични функции и прекрасни ефекти. Снимајте видеоснимки со забрзани движења. Притиснете копче за да снимите видео со најдобри моменти. Забавата достигнува неверојатни граници.

Менување на светот во видеоснимки со забрзани движења

Со функцијата за снимање забрзани снимки можете да снимате фотографии од некоја сцена во определен временски период со определен интервал помеѓу секоја снимка и да ја претворите низата снимки во висококвалитетна видеоснимка со забрзани движења.

Highlight Movie Maker

Автоматско создавање најдобри моменти од видеоснимките со музика во заднина.

Highlight Movie Maker

Спецификации и функции

Уживајте во поинаква перспектива за драгоцени спомени. Новите Handycam® видеокамери. Балансираниот оптички SteadyShot™ со интелигентен активен режим може да ги стабилизира рачно снимените широкоаголни (до 26,8 мм) и зумирани снимки низ целиот оптички опсег до 30x, дури и кога трчате. Во ова компактно куќиште, исто така, е сместен брз и интелигентен автоматски фокус и функција за снимање забрзани снимки.
  • Балансиран оптички SteadyShot™ со интелигентен активен режим со 5 оски

  • Брз и интелигентен автоматски фокус

  • Широкоаголен G објектив од 26,8 мм со 30x оптички зум

  • Снимање забрзани снимки

  • Highlight Movie Maker

Тип на сензор
Exmor R® CMOS сензор со задно осветлување од тип 1/5,8 (3,1мм)
Ефективни точки (видео)
прибл. 2,29 милиони точки(16:9)
Вид на објектив
G леќа
Оптички зум
30x
Јасно зумирање на слики
60x
Тип на екран
Clear Photo LCD екран од 7,5 см (тип 3,0) (460 800 точки) широк формат (16:9)
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина