FDR-AXP33

4K перформанси во дланка

Од ползење на подот до чекорење на сцената, животот е полн со прекрасни моменти. Снимете ги во неверојатно детален 4K квалитет со компактната FDR-AXP33. 

Достапен е нов софтвер.

Подобрете го вашиот фото апарат за да уживате во полесно снимање.

Професионални перформанси во дланка

Одново доживејте ги спомените во 4K со приближно четири пати повеќе детали од записите во Full HD. FDR-AXP33 нуди балансиран оптички SteadyShot™ и ZEISS® објектив за врвен квалитет на сликата. 

Исклучителна компактност со функции за рачна контрола

FDR-AXP33 е повеќе од 30% покомпактна и попренослива од минијатурната претходничка FDR-AX100. Сепак, нејзината обемна рачна контрола е едноставна и интуитивна за прилагодување на поставувањата како што ќе посакате во зависност од условите за снимање.

Снимајте без заматување

Со контрола на оптичката патека од објективот до сензорот како една лебдечка единица, нашиот напреден балансиран оптички SteadyShot овозможува неверојатно стабилно снимање.

Лого на балансиран оптички SteadyShot

Балансиран оптички SteadyShot

Постигнете снимки со врвна стабилност од широкоаголно до телефото. Нашата најнова стабилизација на слика е 13x поефикасна во споредба со онаа од моделот со оптички SteadyShot во стандарден режим. 

Исклучителни слики 

За да ги подобрите сликите од видеокамерите на професионално ниво, Sony ја предводи револуцијата со водечките технологии оптимизирани да го извлечат максимумот од најновите формати за снимање.

Воодушевете ги со богатиот 4K квалитет

За да ги подобрите сликите од видеокамерите на професионално ниво, Sony ја предводи револуцијата со водечките технологии оптимизирани да го извлечат максимумот од најновите формати за снимање.

Full HD
4K (3840 x 2160)

Снимајте подолго и подобро

Сите слики не се снимаат подеднакво. Преку паметната дигитална компресија, XAVC S форматот овозможува продолжено 4Kснимање со високи бит-стапки до 100Mbps.

Икона на Exmor R® CMOS сензор

Голем Exmor R® CMOS сензор

Сензорот ја апсорбира силната светлина за да ја долови вистинската атмосфера во затворените простории или во ситуациите со слаба осветленост.

Икона на BIONZ X™

BIONZ X™ процесор на слика

BIONZ X постигнува пореалистични слики и нуди нови функции кои ја користат предноста од побрзата обработка.

Икона на Vario-Sonnar T* објектив од ZEISS®

Vario-Sonnar T* објектив од 29,8мм од ZEISS®

Прилагодено за 4K и идеално за снимање прекрасни пејзажи, исто така нуди и 10x оптички зум.

Забава при снимањето и потоа

Дизајнирана за лесно снимање и брзо уредување, FDR-AXP33 се грижи вашите спомени да се зачуваат токму така како што сте ги замислиле. 

Направете веднаш кино каде што ќе посакате

Одличните приказни не треба да чекаат. Со исклучително светлиот проектор со 50 лумени, секоја површина може да го претставува вашиот екран. Влезот исто така го поедноставува проектирањето од надворешните уреди. 

 • Многу брзо!
 • Многу опции!

Полесно создавање на покреативни видеоснимки

Контролата на повеќе камери ви овозможува да снимате сцена од неколку агли одеднаш, во стил на ТВ програма. Потоа, уредувајте ги сцените во PlayMemories Home со напредните функции како слика-во-слика.

 • Контрола на повеќе камери
 • PlayMemories™ Home
Highlight Movie Maker

Highlight Movie Maker

Оваа функција овозможува неверојатно лесно и брзо уредување. Брзо составувајте и споделувајте секвенци и синхронизирајте ги вашите промени со ритамот на музиката во заднина.

Проследување во живо преку Ustream®

Проследување во живо преку Ustream®

Споделете ги посебните моменти преку платформата за проследување од интернет на Ustream со функцијата за проследување во живо на FDR-AXP33. Таа е одлична за емитување видеоснимки во реално време при снимање во живо. 

Далечински управувач со еден допир

Далечински управувач со еден допир

Со функции за Wi-Fi® и NFC, FDR-AXP33 може далечински да се управува, а содржината може да се префрла меѓу видеокамерата и паметен телефон или таблет-уред преку апликацијата PlayMemories Mobile за мобилни уреди. 

Широката палета на галантерија ги задоволува сите потреби

Професионалните опции отвораат нови можности.

Зголемете го задоволството при фотографирањето уште повеќе и надополнете ги вашите фотографии со професионален изглед со помош на галантеријата која е специјално создадена за овој модел.

Спецификации и функции
Внесете поголема реалистичност во спомените со 4K видеокамерата. Снимање во 4K Ultra HD со 4x повеќе детали од Full HD. Минимизирање на ефектот предизвикан од тресење на рацете со балансираниот оптички SteadyShot. Добивање извонредни резултати од секоја перспектива со широкоаголниот објектив Vario-Sonnar T* од 29,8мм од ZEISS. Интуитивна контрола на клучните параметри за снимање со прстенот за рачно управување. Сето тоа сместено во компактно куќиште.
 • Снимање во 4K Ultra HD (3840 x 2160)

 • Балансиран оптички SteadyShot™

 • Fonticon_Zeiss_logo

  Vario-Sonnar T* објектив од 29,8мм од ZEISS® 

 • 10x оптички зум со јасно зумирање на слики до 15x (4K) 

 • Разни рачни поставувања

Тип на сензор
Exmor R CMOS сензор со задно осветлување од тип 1/2,3(7,76 мм)
Ефективни точки (видео)
прибл. 8,29 милиони точки(16:9)
Вид на објектив
Vario-Sonnar T* од ZEISS®
Оптички зум
10x
Јасно зумирање на слики
4K: 15x HD: 20x
Тип на екран
Xtra Fine LCD™ екран од 7,5 см(тип 3,0) (921 600 точки) широк формат(16:9)

Што има во пакетот

Батерија на полнење (NP-FV70), AC адаптер, Кабел за напојување, Водич за ракување, HDMI (микро) кабел, Кабел кој поддржува поврзување преку USB

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина