Слика од Компактен фото апарат WX350 со 20x оптички зум
Слика од Компактен фото апарат WX350 со 20x оптички зум
Слика од Компактен фото апарат WX350 со 20x оптички зум
Слика од Компактен фото апарат WX350 со 20x оптички зум
Слика од Компактен фото апарат WX350 со 20x оптички зум
Слика од Компактен фото апарат WX350 со 20x оптички зум
Слика од Компактен фото апарат WX350 со 20x оптички зум

Најмал и најлесен фото апарат во светот, 20x оптички зум

Мал, а сепак, опремен со врвни функции и компоненти за да ви обезбеди прекрасни фотографии. WX350 се одликува со 20x зум и Exmor R® CMOS сензор, создавајќи комбинација од моќно и прецизно фотографирање со џебна преносливост.

Exmor R™ CMOS сензор

Exmor R™ CMOS сензор

Нагласете ги деталите, дури и при слаба осветленост. Exmor R® CMOS сензорот со задно осветлување и 18,2 ефективни милиони точки има пошироки приемни површини за да овозможи повеќе светлина и детали во секоја слика.

Процесор за слика BIONZ X

Процесор за слика BIONZ X

Очекувајте прикажување на пореалистични бои, подобро намалување на шум и побрзо секвенцијално фотографирање со процесорот за слика BIONZ X - 3x помоќен од претходниот BIONZ процесор, за слики со највисок квалитет.

Sony G леќа

Sony G леќа

G објективите нудат напредни оптички технологии од Sony за остри слики и прекрасно дефокусирање на заднината.

Доближете се поблиску без тресење

20x оптички зум

20x оптички зум

Оптичкиот зум до 20x ве доближува до вашиот објект без намалување на боите, деталите или тоновите.

Оптички SteadyShot

Оптички SteadyShot

Објективот се движи жироскопски и врши компензација за движењата предизвикани при рачното фотографирање, за остри слики низ целиот опсег на фокусирање.

Посветол изглед

WX350 е доволно компактен за да се смести во џеб, со завршна обработка од брусен алуминиум која е достапна во три стилски бои - црна, бела и розова.

Високи перформанси во секоја ситуација

Можете да се справите со сè без разлика на приликата. Exmor R® CMOS сензорот работи со моќниот процесор за слика BIONZ X за да овозможи јасни и остри детали во секоја слика. Технологијата By Pixel Super Resolution ја анализира секоја точка и ги зголемува деталите на сликата при зумирање. Разликата е забележлива и во темнина, бидејќи широкиот опсег на ISO од 80–12800 нуди неверојатно остри резултати при слаба осветленост.

Автоматско обликување на предмети

Автоматско обликување на предмети

Добијте прекрасно обликувани слики кои совршено го доловуваат вашиот објект.

Автоматски фокус со заклучување

Следете ги случувањата

Автоматскиот фокус со заклучување автоматски ја прилагодува големината на кадарот врз основа на карактеристиките на субјектот за чисти и дефинирани резултати.

LCD екран од 7,6см/3"

Осветлен LCD екран

Погледнете ги сликите веднаш на вградениот 7,6см (3”) LCD екран, со пет нивоа на контрола на осветленоста.

Напреден блиц

Напреден блиц

Во затворени простории, во самрак или во темнина - зголемената чувствителност овозможува посветли слики.

Разбудете го режисерот во Вас

Внесете кино квалитет во вашите домашни видео снимки. Само притиснете го наменското копче за видео и започнете со снимање на остри, јасни Full HD видео снимки. Интелигентниот активен режим со оптички SteadyShot ги одржува вашите видео снимки стабилни и без тресење, дури и кога пешачите или зумирате.

1080 Full HD

Full HD

Снимајте детални 1080 Full HD видео снимки и добијте јасни и остри снимки со брзина до 60 слики во секунда (60p).

AVCHD

AVCHD

Изберете го AVCHD форматот со професионален квалитет за вашите видео снимки - совршен за уредување или ако сакате да ги наснимате вашите видео снимки на Blu-ray Disc™.

**Репродукцијата на снимените движења не може да се снима.

Секој трик и премин

Со функцијата за снимање на движења, снименото движење на објектите е прикажано во низа фотографии поставени една врз друга на иста заднина.**

Создавајте, поврзувајте и споделувајте

Само едно нешто е подобро од снимање на одлични фотографии, а тоа е нивното споделување. Со вградените Wi-Fi® и NFC можете да ги споделувате вашите најдобри слики за само неколку секунди. А со апликацијата Smartphone Remote секогаш ќе имате контрола.

Wi-Fi® и NFC

Споделувајте преку Wi-Fi® и NFC

Користете NFC за да воспоставите Wi-Fi® врска и да ги споделите вашите слики и видео снимки со пријателите и семејството.

Aпликација Smartphone Remote

Претворете го Smartphone уредот во далечински управувач

Менувајте ги поставувањата, зумирајте и, најважно, фотографирајте со апликацијата Smartphone Remote.

Ефект на слика

Внесете нова енергија во сликите со помош на вградената технологија за ефекти на слики. Постојат повеќе режими за избор - не мора ниту да преземате софтвер за уредување на слики.

Ефект на слика
Режим на панорама

Направете чекор повеќе со панорама

Само притиснете го копчето и движете го апаратот од едната кон другата страна - навистина лесно со режимот на панорама од 360. Вашиот фото апарат врши автоматско спојување на серија снимки со голема брзина за да создаде една панорамска слика.

Погледнете ги вашите слики во 4K детали

Поврзете го WX350 на 4K Ultra HD телевизор за да ги видите вашите фотографии со извонредна јасност на голем екран. Секоја сенка која ќе ја видите ќе изгледа живописно и реалистично благодарение на TRILUMINOS™ colour.

iMovie

Се користи со iMovie и Final Cut Pro X

Овој производ е компатибилен со Final Cut Pro X и iMovie.

Спецификации и функции
  • Снимајте светли и детални фотографии со Exmor R® CMOS сензорот

  • Уживајте во незаматени слики со мал шум благодарение на процесорот BIONZ X

  • Уживајте во прецизни снимки одблиску со G објектив од Sony и 20x оптички зум

  • Бидете креативни и веднаш споделете ги вашите дела преку Wi-Fi® и NFC™

Тип на сензор
Exmor R® CMOS сензор од тип 1/2,3" (7,76мм)
Број на точки (ефективни)
18,2MP
ISO чувствителност (фотографија)(препорачан индекс на експозиција)
ISO 100-12800

Што има во пакетот

Комплет батерии на полнење (NP-BX1), AC адаптер (AC-UB10C / UB10D), Микро USB кабел, Лента за околу зглоб, Упатство за употреба

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина