E PZ 18-200ММ F3,5-6,3 OSS

Сите спецификации и функции

SELP18200

Спецификации на објектив

Додаток
E приклучок од Sony
Формат
APS-C
Фокусна должина (мм)
18-200 мм
Еквивалентна фокусна должина од 35 мм (APS-C)
27-300 мм
Групи / елементи на објектив
12/17
Агол на гледање (APS-C)
76°-8°
Максимален отвор на бленда (F)
3,5-6,3
Минимална решетка (F)
22-40
Ливчиња на решетката
7
Кружна решетка
Да
Минимално фокусно растојание
0,3 (широкоаголно)-0,5 м (телефото) (0,99 (широкоаголно)-1,64 ft (телефото))
Максимален сооднос на зголемување (x)
0,35x
Пречник на филтерот (мм)
67мм
Стабилизација на слика (SteadyShot)
Оптички SteadyShot
Систем за зумирање
Моторизиран зум

Големина и тежина

Димензии (Ш x В x Д)
93,2 x 99 мм (3-3/4 x 4 in.)
Тежина
649 гр. (22,9 oz.)

Фусноти

*
„Еквивалент на фокусна должина од 35 мм (APS-C)“ и „агол на гледање (APS-C)“ во дигитален фотоапарат со заменливи објективи и вграден сензор за слика од тип APS-C.

Што има во пакетот

  • Сенило за објектив (ALC-SH125: квадратна форма, во вид на бајонет)
  • Предно капаче за објектив
  • Задно капаче за објектив
  • Приклучок за статив
Placeholder

Функции

Добијте ефект на бавно зумирање при снимање видео записи

Од видео снимки до документарни филмови, подобрете го вашиот креативен труд со контролирани и стабилни снимки одблиску со помош на рамномерен и моторизиран зум

Фотографирајте од далечина

Дури и најмалите детали ќе бидат јасни и остри ако користите објектив за телефото зумирање од 18-200мм со зголемување до 11x

Два начини за да се приближите

Зумирајте директно со помош на вградените контроли на вашиот фото апарат или видео камера или, пак, користете ја рачката на самиот објектив

Следете брзи движења со рамномерен автоматски фокус

Заклучете го фокусот во снимката со непрекината и бесчујна прецизност за да добиете рамномерни детали во сите ваши сцени

Со оптичкиот SteadyShot нема прескокнувања и тресење

Фотографирањето во движење е многу лесно - снимајте рамномерни Full HD слики, без разлика по колку нерамен терен се движите

Целосна контрола за создавање ефекти на заматување

Прилагодете ја кружната решетка за да добиете помеко природно дефокусирање и истакнете ги предните објекти во однос на заматената заднина

Доволно цврст и лесен за секакво снимање

Овој стилски алуминиумски објектив нема да се оштети од удари и потреси кога ќе излезете од домот