Слика од FE 70-300mm F4.5-5.6 G OSS
Слика од FE 70-300mm F4.5-5.6 G OSS
Слика од FE 70-300mm F4.5-5.6 G OSS
Објектив за зумирање со E-приклучок од 70 мм до 300 мм со висока резолуција

Првиот објектив за зумирање од 70-300 мм за целосна слика со E-приклучок создава слики со извонредна резолуција. Исто така, ви овозможува да се доближувате и да снимате неверојатни слики одблиску и детали со минимално фокусно растојание од 0,9 метри. Вградената стабилизација на слика со оптички SteadyShot ефикасно го спречува тресењето на фотоапаратот, од краток фокус до телефото, а напредниот линеарен мотор нуди брз и прецизен автоматски фокус. Објективот е отпорен на прав и влага.

Компатибилност со FE 70-300mm F4.5-5.6 G OSS
Фотоапарати за целосна слика со E-приклучок
Фотоапарати за целосна слика со E-приклучок
Фотоапарати со E-приклучок и APS-C сензор
Фотоапарати со E-приклучок и APS-C сензор

Отворете го линкот подолу за повеќе детали за компатибилноста со објективи/куќишта.

Погледнете примерок фотографии и видеоснимки
Слика од конфигурација на објективи
Конфигурација на објективи

Дизајнот на G-објективите од Sony ја нагласува рамнотежата помеѓу високата резолуција и дефокусирањето на заднината што ја подобруваат замислата на уметникот.
[1] Асферична леќа [2] Стакло ED (исклучително мала дисперзија)

Функција за пренос на модулација на SEL70300G
MTF табела

MTF објаснува колку добро објективот прикажува мали детали, измерено како степен на контраст добиен помеѓу линии со мал простор измеѓу нив.
[1] Контраст (%) [2] Растојание од оптичкиот центар на објективот (мм) [3] При 70 мм [4] При 300 мм [5] Просторна фреквенција [6] 10 пара линии/мм [7] 30 пара линии/мм [8] Макс. решетка [9] Решетка F8 [10] Радијални вредности [11] Тангентни вредности

Спецификации и функции

  • Препознатливо дефокусирање со G објектив

  • Анти-рефлексивниот нано слој од Sony ги елиминира одблесоците и отсјајот

  • Кружната решетка со 9 ливчиња нуди прекрасни дефокусирачки ефекти

  • Вградена оптичка SteadyShot стабилизација на слика

  • Дизајн кој е отпорен на прав и влага

Минимално фокусно растојание
0,9 м (2,96 ft)
Максимален сооднос на зголемување (x)
0,31 x
Пречник на филтерот (мм)
72 мм
Тежина
854 гр. (30,2 oz.)

Што има во пакетот

Сенило (ALC-SH144), Предно капаче за објектив, Задно капаче за објектив, Торбичка

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина