Слика од FE 70-200мм F4 G OSS
Слика од FE 70-200мм F4 G OSS
Слика од FE 70-200мм F4 G OSS
G објектив за целосна слика од 70-200 мм

Покрај идеалниот опсег на зумирање за природа, спорт и други видови фотографирање за кои е потребен поголем дострел кој се добива со зум со среден опсег, овој објектив ви нуди и извонредна острина при опсег од 70 мм до 200 мм во компактно пакување кое им одговара на куќиштата со E-приклучок за целосна слика како што е серијата α7. Како G објектив, тој создава рамномерно дефокусирање на заднината.

Компатибилност со FE 70-200 мм F4 G OSS
Фотоапарати за целосна слика со E-приклучок
Фотоапарати за целосна слика со E-приклучок
Фотоапарати со E-приклучок и APS-C сензор
Фотоапарати со E-приклучок и APS-C сензор
Достапен е нов софтвер.

Подобрете го вашиот објектив за да уживате во полесно фотографирање.

Примерок фотографии
Конфигурација на објективи

Беспрекорниот дизајн на G објективот од Sony го нагласува одличниот баланс помеѓу високата резолуција и прекрасното заматување на заднината кое ја подобрува визијата на уметникот.

MTF табела

MTF (функција за пренос на модулација) објаснува колку добро може објективот да прикажува мали детали, измерено како степен на контраст кој се добива помеѓу линии со мал простор измеѓу нив.

Спецификации и функции

  • Телефото зум објектив од серија G со високи перформанси

  • Вградена оптичка SteadyShot стабилизација на слика

  • Анти-рефлексивниот нано слој од Sony ги елиминира одблесоците и отсјајот

  • Кружната решетка со 9 ливчиња нуди прекрасни дефокусирачки ефекти

  • Дизајн кој е отпорен на прав и влага

Минимално фокусно растојание
1-1,5 м (AF) / 1-1,35 м (MF) (3,28-4,93 ft (AF) /3,28-4,43 ft (MF))
Максимален сооднос на зголемување (x)
0,13x
Пречник на филтерот (мм)
72мм
Тежина
840 гр. (29,7 oz.) (без приклучок за статив)

Што има во пакетот

Сенило за објектив ALC-SH133, Предно капаче за објектив, Задно капаче за објектив, Торбичка, Приклучок за статив

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина