Слика од производот
Слика од производот
Слика од производот
Слика од производот
Слика од производот
Слика од производот
Слика од производот
Мал, лесен, за целосна слика

Најновата механичка и оптичка технологија нуди перформанси за целосна слика во најлесниот и најкомпактниот стандарден објектив со зум во светот. Иако FE 28-60 мм F4-5,6 е дизајниран за практично носење во ранец за секојдневна употреба, тој нуди фокусна должина од 28 мм-60 мм за да добиете поголем дострел во формат за целосна слика.

Компактен и стандарден објектив за целосна слика со зум
Галерија со фотографии за FE 28-60 мм F4-5,6
Слика за пример
Најмалиот и најлесниот компатибилен објектив за целосна слика со зум

FE 28-60 мм F4-5,6 нуди формат за целосна слика и водечка компактност и мала тежина (167 гр., 5,9 oz) благодарение на одличниот механички и оптички дизајн, како и структурата на вовлекување и трите асферични елементи. За секојдневни слики, патувања и видеоблогови - тој е идеален за компактни фотоапарати за целосна слика со E-приклучок што нуди практичност, преносливост и висок квалитет.

Слика за пример
Стандарден објектив со зум и иста резолуција низ целата слика

За да обезбеди оптички перформанси и доследна резолуција низ целата слика какви што се потребни за снимање во формат за целосна слика, објективот FE 28-60 мм F4-5,6 е опремен со три асферични елементи. Тие спречуваат изобличувања и аберации во сликите. 

Слика за пример
Идеална фокусна должина и снимање одблиску

Снимајте субјекти со флексибилен опсег на фокусирање. Со минималното фокусно растојание од 0,3 м (телефото 0,45 м) може да снимите одлични слики одблиску од храна и цвеќиња. Компактниот дизајн го прави објективот идеален за сè - од фотографирање предмети на маса до видеоблогови во формат на целосна слика.

Слика за пример
Линеарниот мотор нуди максимални перформанси за AF со фотоапарати за целосна слика

Линеарниот мотор од Sony овозможува брзо и прецизно фокусирање, како и тивко функционирање при снимање и фотографирање. Со новите фотоапарати за целосна слика α ќе можете да ги фокусирате субјектите што се движат брзо со помош на функциите за следење и AF на очи во реално време.

Слика што објаснува дека дизајнот е отпорен на прав и влага
Дизајн што е отпорен на прав и влага

За да овозможи стабилност, сигурност и практично ракување во различни ситуации за фотографирање, компактниот и лесниот дизајн е отпорен на прав и влага.

Слика од конфигурација на објективи
Конфигурација на објективи

Импресивни оптички перформанси за фотоапарати од Sony со прецизен дизајн за разновидни опции и сигурност со широка примена.

[1] Асферичен објектив

Функција за пренос на модулација на SEL2860
MTF табела

MTF објаснува колку добро објективот прикажува мали детали, измерено како степен на контраст добиен помеѓу линии со мал простор измеѓу нив.

[1] Контраст (%) [2] Растојание од оптичкиот центар на објективот (мм) [3] При 28 мм / макс. решетка [4] При 28 мм / решетка F8 [5] При 60 мм / максимална решетка [6] При 60 мм / решетка F8 [7] Просторна фреквенција [8] 10 пара линии / мм [9] 30 пара линии / мм [10] Радијални вредности [11] Тангентни вредности

Контроли на објективот

1. Прстен за фокусирање / 2. Прстен за зумирање

Компатибилност со FE 28-60 мм F4-5,6

Отворете го линкот подолу за повеќе детали за компатибилноста со објективи/куќишта.

Спецификации и функции

  • Најмалиот и најлесниот стандарден објектив за целосна слика со зум во светот

  • Стандарден објектив за целосна слика со зум и висок квалитет на слика

  • Брзи и тивки перформанси за AF благодарение на линеарниот мотор

  • Дизајн кој е отпорен на прав и влага

  • Решетка со 7 ливчиња за природен ефект на дефокусирање

Минимално фокусно растојание
Широк агол 0,3 м (0,99 ft), телефото 0,45 м (1,48 ft)
Максимален сооднос на зголемување (x)
0,16
Пречник на филтерот (мм)
40,5
Тежина
167 гр. (5,9 oz.)

Што има во пакетот

Предно капаче за објектив: ALC-F405S, Задно капаче за објектив: ALC-R1EM, Торбичка:-

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Кориснички оценки

Корисниците велат