Слика од FE 16-35mm F2.8 GM
Слика од FE 16-35mm F2.8 GM
Слика од FE 16-35mm F2.8 GM
G Master
Информации за G Master на линкот
Истражувајте го светот со широкоаголни детали

Широкоаголниот објектив G Master со зум од 16-35 мм и F2,8 нуди нови креативни начини за снимање. Независно од зумот или фокусното растојание на кое фотографирате, овој објектив нуди доследна и врвна резолуција низ целата површина, со неверојатно дефокусирање на заднината во зависност од потребата. Компактниот и лесен дизајн нуди лесно ракување при активно фотографирање.

FE 16-35mm F2.8 GM
Галерија со фотографии
Голема резолуција од еден до друг агол
Голема резолуција од еден до друг агол

Беспрекорниот оптички дизајн нуди екстремно висока резолуција и контраст низ целата површина за пејзажи, архитектура и други пространи објекти.

Извонредно дефокусирање на заднината
Извонредно дефокусирање на заднината

Фотографирајте одблиску со F2,8 за да доловите остри предмети со динамички и уметнички заднини со прекрасни и рамномерни ефекти на дефокусирање.

Совршена рамнотежа помеѓу резолуција и дефокусирање
Совршена рамнотежа помеѓу резолуција и дефокусирање

Напредниот оптички дизајн содржи два XA (екстремно асферични) елементи од Sony и нуди неверојатна резолуција, мало изобличување и рамномерни и прекрасни ефекти на дефокусирање.

Лесен и компактен за голема преносливост
Лесен и компактен за голема преносливост

Извонредните намалувања на големината и тежината го прават овој објектив од 680 грама идеален за компактни куќишта со E-приклучок, при што ќе добиете пренослив систем што лесно се ракува.

Професионални совети за објективи
Слика од конфигурација на објективи
Конфигурација на објективи

Серијата објективи G Master нуди обработка на слика и изразување на нивоа кои досега не биле возможни, со комбинација од висока резолуција и меки ефекти на дефокусирање

[1] XA-леќа (екстремно асферична) [2] Асферична леќа [3] Стакло ED (исклучително мала дисперзија)

Функција за пренос на модулација на SEL1635GM
MTF табела

MTF објаснува колку добро објективот прикажува мали детали, измерено како степен на контраст добиен помеѓу линии со мал простор измеѓу нив.

[1] Контраст (%) [2] Растојание од оптичкиот центар на објективот (мм) [3] При 16 мм / макс. решетка [4] При 16 мм / решетка F8 [5] При 35 мм / максимална решетка [6] При 35 мм / решетка F8 [7] Просторна фреквенција [8] 10 пара линии / мм [9] 30 пара линии / мм [10] Радијални вредности [11] Тангентни вредности

Фотографија одблиску од FX6 додека се користи за снимање
Предности на објективите од Sony за снимање видео

Дознајте ги четирите уникатни предности на објективите со E-приклучок од Sony за снимање видео. Комбинацијата од објективи и фотоапарати од Sony ќе ви овозможи подобро доживување при снимањето видео.

Контроли на објективот

1. Прстен за фокусирање / 2. Прстен за зумирање / 3. Преклопник за режими на фокусирање / 4. Индекс на монтирање / 5. Копче за задржување на фокусот

Компатибилност со FE 16-35mm F2.8 GM

Отворете го линкот подолу за повеќе детали за компатибилноста со објективи/куќишта.

Спецификации и функции

  • Врвен широкоаголен објектив со зум и рамномерни ефекти на дефокусирање од серија G Master

  • Два XA (екстремно асферични) елементи за неверојатна резолуција

  • Кружната решетка со 11 ливчиња нуди прекрасни дефокусирачки ефекти

  • Анти-рефлексивниот нано слој од Sony ги елиминира одблесоците и отсјајот

  • Дизајн кој е отпорен на прав и влага

Минимално фокусно растојание
0,28 м (0,92 ft)
Максимален сооднос на зголемување (x)
0.19
Пречник на филтерот (мм)
82
Тежина
680 гр. (24 oz.)

Што има во пакетот

Сенило (модел): ALC-SH149, Предно капаче за објектив: ALC-F82S, Задно капаче за објектив: ALC-R1EM, Торбичка

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина