Слика од Planar T* 85mm F1.4 ZA
Слика од Planar T* 85mm F1.4 ZA
Најдобриот избор за портрети и многу повеќе

Ако ви треба примарен објектив за целосна слика со среден телефото опсег, тогаш нема да згрешите со SAL85F14Z. Овој извонреден примарен објектив се одликува со најдобрите перформанси достапни во класата до 85 мм. Со максимална решетка од F1,4, исклучителна острина и неверојатно дефокусирање, тој е идеален за рачно фотографирање при слаба осветленост, особено кога се користи со SteadyShot INSIDE.

Компатибилност со Planar T* 85 мм F1,4 ZA
Фотоапарати за целосна слика со A-приклучок
Фотоапарати за целосна слика со A-приклучок
Фотоапарати со A-приклучок и APS-C сензор
Фотоапарати со A-приклучок и APS-C сензор
Фотоапарати за целосна слика со E-прикл. и адаптер
Фотоапарати за целосна слика со E-прикл. и адаптер
Фотоапарати со E-приклучок, APS-C сензор и адаптер
Фотоапарати со E-приклучок, APS-C сензор и адаптер
Примерок фотографии
Конфигурација на објективи

Легендарен квалитет од ZEISS® кој е создаден и калибриран специјално за производите за обработка на слика од Sony. T* слојот придонесува за извонредно прикажување и контраст.

MTF табела

MTF (функција за пренос на модулација) објаснува колку добро може објективот да прикажува мали детали, измерено како степен на контраст кој се добива помеѓу линии со мал простор измеѓу нив.

Спецификации и функции

  • Примарен објектив од ZEISS® со F1,4 и среден телефото опсег

  • T* слој од ZEISS® за контролирање на одблесоците и отсјајот

  • Кружна решетка со 9 ливчиња за рамномерно дефокусирање

  • Копче за задржување на фокусот

  • Отпорност на прав и влага

Минимално фокусно растојание
0,85 м
Максимален сооднос на зголемување (x)
0,13x
Пречник на филтерот (мм)
72мм
Тежина
640 гр. (22,6 oz.)

Што има во пакетот

Сенило за објектив (ALC-SH0002: кружна форма, во вид на бајонет), Предно капаче за објектив, Задно капаче за објектив, Торбичка

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Кориснички оценки

Корисниците велат