Слика од 70–300 мм F4,5–5,6 G SSM II
Слика од 70–300 мм F4,5–5,6 G SSM II
Квалитет на G објектив со опсег од 70-300 мм

Опсегот од 70-300 мм е одличен за спорт и дивина, а фокусното растојание од 1,2 метри е практично за портрети и цвеќиња. Анти-рефлексивниот нано слој ја подобрува јасноста, а напредниот оптички дизајн создава голем контраст и резолуција низ целиот опсег на зумирање. Следењето при AF е побрзо отколку со претходниот модел, а новиот дизајн кој е отпорен на прав и влага нуди максимална сигурност.

Компатибилност со 70-300 мм F4,5-5,6 G SSM II
Фотоапарати за целосна слика со A-приклучок
Фотоапарати за целосна слика со A-приклучок
Фотоапарати со A-приклучок и APS-C сензор
Фотоапарати со A-приклучок и APS-C сензор
Фотоапарати за целосна слика со E-прикл. и адаптер
Фотоапарати за целосна слика со E-прикл. и адаптер
Фотоапарати со E-приклучок, APS-C сензор и адаптер
Фотоапарати со E-приклучок, APS-C сензор и адаптер
Примерок фотографии
Конфигурација на објективи

Беспрекорниот дизајн на G објективот од Sony го нагласува одличниот баланс помеѓу високата резолуција и прекрасното заматување на заднината кое ја подобрува визијата на уметникот.

MTF табела

MTF (функција за пренос на модулација) објаснува колку добро може објективот да прикажува мали детали, измерено како степен на контраст кој се добива помеѓу линии со мал простор измеѓу нив.

Спецификации и функции

  • Компактен G објектив со телефото зум

  • SSM (суперсоничен мотор) за брзо и тивко автоматско фокусирање

  • Елементите од ED стакло ефикасно ја намалуваат хроматската аберација

  • Анти-рефлексивниот нано слој ги намалува одблесоците и отсјајот

  • Отпорност на прав и влага

Минимално фокусно растојание
1,2 м (3,94 ft)
Максимален сооднос на зголемување (x)
0,25x
Пречник на филтерот (мм)
62мм
Тежина
750 гр. (26,5 oz.)

Што има во пакетот

Сенило за објектив (ALC-SH140: во форма на цвет, во вид на бајонет), Предно капаче за објектив, Задно капаче за објектив, Торбичка

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина