Слика од DT 30мм F2.8 макро SAM
Доловете снимки одблиску со исклучителни детали

DT 30мм F2,8 SAM макро (SAL30M28)

Лесниот и компактен SAL30M28 ви овозможува да се доближите на 20мм од вашиот објект и да снимате макро слики со зголемување од 1:1.

APS-C A-mount

Компатибилност со објективи од 35мм за целосна слика или фото апарати од APS-C формат со A-приклучок.

Кажете им збогум на заматувањата

Користете го фото апаратот со објектив од Sony кој има SteadyShot™ INSIDE и уживајте во рамномерни резултати без заматување при рачно фотографирање, дури и при зумирање.

Кружна решетка за дефокусирање
Рамномерно дефокусирање

Наместо стандардна решетка за објектив во форма на правоаголник, овој објектив се одликува со кружна решетка со 7 ливчиња која овозможува добивање на природно и заоблено дефокусирање или ефекти на заматување.

Префинети оптички перформанси

Повеќето елементи на објективот се изработени од оптичко стакло со високи перформанси кое помага во минимизирање на изобличувањата и аберацијата, обезбедувајќи јасни и остри слики.

Рамномерен тивок автом. фокус

Вграден во објективот, моторот за рамномерен автоматски фокус (SAM) е значително порамномерен и потивок од конвенционалните погонски системи за автоматски фокус прицврстени на апаратот.

Спецификации и функции

  • Работно растојание од 2см, минимално фокусно растојание од 12,9см

  • Прецизната оптика нуди одлична острина и контраст

  • Компактен и лесен: должина од само 45мм и прибл. 150 гр.

  • Вграден SAM (мотор за рамномерен автоматски фокус) со AF со брз одзив

  • Еквивалентна фокусна должина од 35мм: 45мм

Минимално фокусно растојание
0,129 м
Максимален сооднос на зголемување (x)
1,0x
Пречник на филтерот (мм)
49мм
Тежина
150 гр. (5,3 oz.)

Што има во пакетот

Предно капаче за објектив, Задно капаче за објектив

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Кориснички оценки

Корисниците велат