Слика од 300мм F2,8 G SSM II
Слика од 300мм F2,8 G SSM II
Слика од 300мм F2,8 G SSM II
Слика од 300мм F2,8 G SSM II
Идеален за фотографирање природа и динамички движења

Телефото објективот со голема решетка нуди оптички квалитет кој целосно поддржува сензори за слика со висока резолуција и одличен баланс помеѓу контрастот и дефокусирање на заднината. Со фокусна должина од 300 мм и максимална решетка од F2,8, оваa алатка е наменета за фотографирање природа и спорт, а нејзиниот лесен дизајн ви нуди преносливост за да бидете на вистинско место во вистинско време.

Компатибилност со G SSM II објектив од 300 мм со F2,8
Фотоапарати за целосна слика со A-приклучок
Фотоапарати за целосна слика со A-приклучок
Фотоапарати со A-приклучок и APS-C сензор
Фотоапарати со A-приклучок и APS-C сензор
Фотоапарати за целосна слика со E-прикл. и адаптер
Фотоапарати за целосна слика со E-прикл. и адаптер
Фотоапарати со E-приклучок, APS-C сензор и адаптер
Фотоапарати со E-приклучок, APS-C сензор и адаптер
Примерок фотографии
Конфигурација на објективи

Беспрекорниот дизајн на G објективот од Sony го нагласува одличниот баланс помеѓу високата резолуција и прекрасното заматување на заднината кое ја подобрува визијата на уметникот.

MTF табела

MTF (функција за пренос на модулација) објаснува колку добро може објективот да прикажува мали детали, измерено како степен на контраст кој се добива помеѓу линии со мал простор измеѓу нив.

Спецификации и функции

  • Извонреден телефото G објектив

  • SSM (суперсоничен мотор) за брзо и тивко автоматско фокусирање

  • Елементите од ED стакло ефикасно ја намалуваат хроматската аберација

  • Анти-рефлексивниот нано слој ги намалува одблесоците и отсјајот

  • Отпорност на прав и влага

Минимално фокусно растојание
2,0 м (6,57 ft)
Максимален сооднос на зголемување (x)
0,18x
Пречник на филтерот (мм)
42 мм (ексклузивно)
Тежина
2340 гр. (82,5 oz.) (без приклучок за статив)

Што има во пакетот

Сенило за објектив (ALC-SH0012: кружна форма, со можност за прикачување), Предно капаче за објектив, Задно капаче за објектив, тврда торбичка, Лента за објектив, Кружен поларизирачки филтер кој се вметнува

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина