Слика од 135 мм F2,8 [T4,5] STF објектив
Слика од 135 мм F2,8 [T4,5] STF објектив
Специјално изработен за прекрасно дефокусирање

135мм F2,8 [T4,5] објектив со рамномерен премин на фокусот (SAL135F28)

Овој уникатен објектив е посебно дизајниран за постигнување рамномерни премини помеѓу областите со остар фокус и дефокусираните области во заднината и предниот дел.

Целосна слика

Овој објектив за целосна слика од 35мм може да се користи со фото апарати α од Sony.

Оптика за рамномерен премин на фокусот
Рамномерен премин на фокусот

Оптиката за рамномерен премин на фокусот (STF) создава слика со висока резолуција на рамнината на фокусот, со постепено претопување и прекрасен дифузен приказ на дефокусираните области.

Кажете им збогум на заматувањата

Користете го фото апаратот со објектив од Sony кој се одликува со вградена стабилизација на слика SteadyShot™ и уживајте во рамномерни резултати без заматување при рачно фотографирање.

Префинети оптички перформанси

Специјалните елементи за аподизација предизвикуваат радијално опаѓање на интензитетот кај дефокусираните извори на светлина, со цел да се избегнат остро дефинираните рабови или геометриски облици.

Спецификации и функции

  • Дизајн за рамномерен премин на фокус со оптика за аподизација

  • Остри фокусирани области и рамномерни дефокусирани области

  • Рамномерна природна дифузија на светлината

  • Рачен фокус и прстени за решетката за целосна контрола

  • Минимално фокусно растојание од 87см

Минимално фокусно растојание
0,87 м
Максимален сооднос на зголемување (x)
0,25x
Пречник на филтерот (мм)
72мм
Тежина
730 гр. (25,8 oz.)

Што има во пакетот

Сенило за објектив (ALC-SH0014: кружна форма, во вид на бајонет), Предно капаче за објектив, Задно капаче за објектив, Торбичка

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Кориснички оценки

Корисниците велат