BLU-RAY DISC-ПЛЕЕРИ

Blu-ray Disc™ плеер со зголемување на резолуцијата до 4K

BDP-S6700
Слика од Blu-ray Disc™ плеер со зголемување на резолуцијата до 4K
Слика од Blu-ray Disc™ плеер со зголемување на резолуцијата до 4K
Слика од Blu-ray Disc™ плеер со зголемување на резолуцијата до 4K
BDP-S6700, награда со 5 ѕвезди од What Hi-Fi?

„Со BDP-S6700, Sony повторно докажа дека знае како да управува со пазарот на буџет, фокусирајќи се на испорачување неверојатни перформанси со конкурентна цена.“ (What Hi-Fi?, јули 2016 година)

BDP-S6700
Најдоброто безжично проследување

Уживајте во подобрена слика и безжично проследување со Blu-ray плеерот BDP-S6700. Уживајте во омилените филмови со приближен 4K квалитет и безжично поврзувајте слушалки, звучници во вид на лента, звучници и други уреди од Sony. Згора на тоа, со опцијата за слушање во повеќе простории можете безжично да репродуцирате музика од CD низ целиот дом.

Зголемување на резолуцијата до 4K
Прилагодено зголемување на резолуцијата до 4K

Нашиот чип за зголемување на резолуцијата до 4K е создаден да ги извлече најситните детали кај Blu-ray дисковите и да ги подобри премногу компресираните содржини на интернет за да ви овозможи најдобро доживување при гледањето.

Звук без загуби
Реалистичен звук како во кино

Уживајте во сите детали на оригиналната снимка со јасен и реалистичен опкружувачки звук со Dolby® TrueHD и DTS-HD.

Споделување во домот преку DLNA
Споделување во домот преку DLNA

DLNA ви овозможува да споделувате мултимедиски содржини помеѓу сите поддржани уреди во домот.

Приближете ја секоја слика поблиску до 4K квалитетот

Уживајте во реална и јасна слика со зголемување на резолуцијата до 4K

Влезете во нова ера на домашно кино. Нашиот чип за зголемување на резолуцијата до 4K е дизајниран да го зголеми квалитетот на сликата кај Blu-ray и онлајн содржините, збогатувајќи ја секоја сцена со богатите и природни детали на 4K.

Зголемување на резолуцијата до 4K
ОРИГИНАЛНА ВИДЕОСНИМКА
Зголемување на резолуцијата до 4K
ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА РЕЗОЛУЦИЈАТА ДО 4K
Full HD 3D
Потполно уживање

Задлабочете се во Full HD 3D

Уживајте во 3D Blu-ray филмови со Full HD квалитет на 3D телевизор. Освен тоа што нуди поголема реалистичност и јасност за 3D Blu-ray Disc филмови, овој Blu-ray Disc плеер ги претвора 2D видеоснимките во симулирано 3D за да обезбеди зголемена длабочина.

Бои кои стануваат реалистични

Внесете реалистичност во гледањето со широката и живописна палета на TRILUMINOS™ боите, кои се ексклузивни за Sony. Оптимизирани за употреба со TRILUMINOS телевизори, прекрасните црвени, нијансите на сина вода и смарагдно-зелените нијанси кои тешко се репродуцираат се прикажуваат на прекрасен начин, правејќи ги пејзажите пореалистични.

Професионално намалување на шумот преку IP
Слика со поголема јасност

Уживајте во слика со подобрен квалитет кога ги проследувате омилените содржини од интернет. Нашата комбинација на технологии за слика создава подобар контраст, текстури и дефиниции на бои за да добиете навистина префинета слика.

Повеќе музика со повеќе детали

BDP-S6700 може да репродуцира голем број различни музички датотеки и да ги проследува безжично со висок квалитет.

Безжично лично слушање

Проследувајте музика и звук од филмови преку вашиот Blu-ray плеер кон сите безжични уреди со Bluetooth®. Со технологијата LDAC можете да проследувате без загуби во квалитетот, со три пати поголем пропусен опсег од стандардниот Bluetooth®.

Проследувајте и репродуцирајте сè

Репродуцирајте музика и филмови од најразлични извори преку USB и Wi-Fi®. Овој Blu-ray плеер ги поддржува сите видови на датотеки прикажани подолу, за да можете да ги гледате сите омилени филмови и да ги слушате сите омилени песни.

Репродукција на различни формати на дискови
Најдобриот читач на дискови

Сакате ли да танцувате со музиката од вашите Super Audio CD дискови? Нема проблем. Штом станува збор за дискови, бидете сигурни дека BDP-S6700 може да ги вчита.

Репродукција на формати на звук
Речиси неограничено уживање во звукот

BDP-S6700 поддржува голем број 24-битни формати на звук со врвен квалитет, од AAC до WAV и многу повеќе.

Репродукција на формати на видео
Погледнете сè

Проследувајте ги сите видови на видео датотеки наведени погоре и никогаш не останувајте без содржини за гледање.

Wi-Fi® со два фреквентни појаси
Посилен сигнал со Wi-Fi® со два фреквентни појаси

Дизајнот со повеќе антени и предното позиционирање на модулот со чип овозможува максимална јачина на сигналот, за да уживате во рамномерно проследување на видео записи и брзо пребарување.

Пресликување на екран
Погледнете го вашиот паметен телефон на голем екран

Со Miracast™ ќе можете да го споделувате целиот екран на паметниот телефон - вклучувајќи ги омилените апликации, игри, фотографии, видеоснимки и музика - на вашиот телевизор.

Помалку чекање, повеќе гледање

Екранот со паметно мени ги прикажува ваши апликации и функции и овозможува потполна контрола преку вашиот паметен телефон со помош на апликацијата TV SideView.

Беспрекорно ракување

Со нашето интуитивно мени и интерфејс, апликациите и функциите се организирани на едноставен и интелигентен начин за да можете секогаш да го пронајдете тоа што го барате.

Процесор со двојно јадро
Процесор со двојно јадро

Уживајте во побрзо проследување, побрзо вчитување и појасна репродукција со моќниот процесор со двојно јадро.

USB за приклучување и користење
USB за приклучување и користење

Приклучете USB уред во предниот USB приклучок за да репродуцирате слики, видеоснимки и музика преку телевизорот.

Спецификации и функции

Уживајте во напредно подобрување на сликата и безжично проследување со BDP-S6700. Проширете ги хоризонтите за забава и безжично поврзувајте слушалки, звучници во вид на лента, безжични звучници и други уреди од Sony. Функцијата за повеќе простории овозможува безжично поврзување низ целиот дом.
  • Неверојатна слика со зголемување на резолуцијата до 4K (24p)

  • Уживајте во брзо и стабилно проследување од различни услуги за видеоснимки на интернет

  • Слушајте преку безжични звучници или слушалки преку Bluetooth® со LDAC квалитет

  • Проследувајте музика безжично низ вашиот дом со SongPal Link

  • Вграден Super Wi-Fi® со двоен фреквентен појас за силен безжичен сигнал

Репродукција
Забавена репродукција (премотување нанапред/наназад), Мешано, ПРЕМОТУВАЊЕ НАНАЗАД/НАНАПРЕД, ПРЕТХОДНО/СЛЕДНО, Репродукција / Стоп / Пауза, Репродукција во ЧЕКОРИ (ПРЕМОТУВАЊЕ НАНАЗАД/НАНАПРЕД)
Влезни и излезни приклучоци
HDMI излез 1 (заден), коаксијален аудио излез 1 (заден), USB влез 1 (преден), приклучок за етернет 1 (заден)
Вграден Wi-Fi®
Да (2,4 GHz, 5 GHz) со MIMO

Што има во пакетот

Да (стандарден прирачник / прирачник на интернет)

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Награди

Награди