Слика од Blu-ray систем за домашно кино
Слика од Blu-ray систем за домашно кино

Подобрете ги содржините кои ги гледате и слушате

Седнете токму во центарот на случувањата – со Full HD 3D филмови и 2.1-канален опкружувачки звук. Гледајте како секоја сцена станува реалистична со живописни детали и чист звук, само седнете и уживајте. Ќе можете дури и да проследувате песни од вашиот Smartphone уред кој поддржува NFC со само еден едноставен допир.

Слушајте звук насекаде околу вас

Внесете нова енергија во вашите филмови и музика со системот за опкружувачки звук со 2.1 канали. Двата звучници и сабвуферот со вкупна моќ од 150W во комбинација со засилување на басот овозможуваат јасен и динамичен звук. Пуштете го вашиот омилен филм или музички албум и почувствувајте ја разликата.

Слушање со еден допир

Споделувајте музика од вашиот паметен телефон или таблет уред кој поддржува NFC и Bluetooth® со еден допир на вашиот систем за домашно кино. Или, пак, проследувајте музика од компјутер, iPhone, iPad или iPod* преку Bluetooth®. Без разлика што репродуцирате, технологијата за подобрување на дигиталната музика ќе го исчисти звукот.

Безжично споделување филмови и слики.

Благодарение на вградениот Wi-Fi®, ќе можете лесно да поврзeте Smartphone уред, лаптоп, таблет уред или да се поврзете директно на интернет – без потреба од кабли кои создаваат неред. Проследувајте секаков вид на забава, почнувајќи од вашите фотографии и листи за репродукција па сè до филмови на интернет, интернет телевизија и видео записи на YouTube™.

Откријте свет на интернет забава

Дали изгледавте сè од вашата филмска збирка? Единственото ограничување во Sony Entertainment Network е вашата имагинација – проследувајте HD филмови, милиони песни кои може да ги репродуцирате низ вашиот дом, омилени ТВ канали, а ќе добиете и интернет пребарувач и апликации за време, новости, игри и многу повеќе.

Одличен изглед со беспрекорен стил

Нашите најнови системи за домашно кино го презентираат нашиот нов дизајн Sense of Quartz, кој е инспириран од рабови од сечено стакло и блескави ефекти на кристалите. Од звучници до далечински управувачи, секој елемент внесува чувство на префинет и дискретен стил во просторот каде што живеете.

Уживајте во филмови со вистинска моќ

Добијте квалитет на слика кој навистина ќе ве внесе во случувањата. Гледајте 2D и 3D Blu-ray Disc™ или DVD содржини во Full HD со природни бои и остри детали. Дури и видео записите од интернет ќе изгледаат подобро отколку на вашиот компјутер, благодарение на интелигентните подобрувања на сликата.

Функции

Остар и детален звук од 2.1 аудио систем

Двата вградени звучници и сабвуферот репродуцираат чист звук со моќност од 150W

Моќни ниски тонови со засилување на бас

Добијте моќен бас и уживајте во неверојатна возбуда додека гледате сцени со гласни звуци

Современ, минималистички изглед

Инспириран од беспрекорните и блескави ефекти на кристалите, нашиот дизајн Sense of Quartz изгледа прекрасно насекаде

Слушање со еден допир за моментално репродуцирање музика

Технологијата NFC (поле за комуникации во близина) ја елиминира потребата од поврзување со кабли и сложените постапки за поставување. Само допрете го вашиот паметен телефон или друг уред* со NFC до ознаката N на куќиштето и почнете да слушате музика. Немате NFC? Нема проблем. Уредите можете да ги впарите и рачно во поставките за Bluetooth®. *Погледнете компатибилни уреди

Пронајдете компатибилни уреди

Безжично проследување на музика преку Bluetooth®

Ако на вашиот Smartphone уред е активиран Bluetooth®, тогаш впарете го со системот за домашно кино и проследувајте ја вашата омилена музика

Уживајте во прекрасна Full HD 3D слика

Уживајте во 3D филмови и телевизија во Full HD 3D, со реалистична и рамномерна слика која ќе ве внесе во центарот на случувањата

Вграден Wi-Fi® за едноставно поврзување на интернет

Проследувајте забава од домашната безжична мрежа и интернет без неред од кабли

Проследувајте онлајн забава на големиот екран

Уживајте во онлајн канали како YouTube™ и пристап до голем избор на филмови на барање.

Гледајте емисии со целосна палета на бои

Triluminos Colour ќе ви овозможи да уживате во прекрасни слики и широка палета на бои кои внесуваат длабочина во секоја сцена

Уживајте во видео снимки со неверојатни Full HD детали

Гледајте Blu-ray™ филмови со 5 пати подобри детали од DVD

Звук кој одговара на содржините кои ги гледате

Изберете некој од режимите на звук, вклучувајќи го и режимот за фудбал кој го стишува гласот на коментаторот и го нагласува навивањето на навивачите

Доживејте ја одново вашата DVD колекција

Blu-ray Disc™ плеерот ја зголемува резолуцијата на DVD содржините до речиси HD квалитет, така што можете да ги репродуцирате сите ваши класични DVD филмови со повеќе детали

Претворете го Smartphone уредот во далечински управувач

Преземете ја апликацијата TV SideView и користете го вашиот Smartphone уред или таблет уред како далечински управувач или глувче за пребарување на интернет

Веднаш внесете се во филмот

Животот е премногу краток за да го чекате дискот да се вчита, па затоа ви нудиме функција за брзо вклучување и вчитување која веднаш ќе ве внесе во случувањата

*

iPhone, iPod, iPod classic, iPod nano и iPod touch се трговски марки на Apple Inc., регистрирани во Соединетите Американски Држави и други земји. iPad е трговска марка на Apple Inc.

Спецификации

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина