Слика од Blu-ray систем за домашно кино со Bluetooth®
Слика од Blu-ray систем за домашно кино со Bluetooth®

Звук и слика во совршена хармонија

Дали сте подготвени да се чувствувате како во кино? Подгответе се за неверојатна возбуда кога ќе гледате Full HD 3D Blu-ray™ филмови, 5.1-канален опкружувачки звук кој ќе ја исполни просторијата и моментален безжичен пристап до музиката на вашиот Smartphone уред или таблет уред. Само опуштете се на вашиот кревет и уживајте во претставата.

Звук кој ќе ве привлече

Дајте им на вашите омилени филмови и музика третман со пет ѕвезди – т.е. 5.1-канален третман. Четирите сателитски звучници и сабвуферот нудат комбинација од иновативни функции, како засилување на басот за добивање на прецизен и моќен звук кој ќе ја исполни просторијата.

Слушање со еден допир

Споделувајте музика од вашиот паметен телефон или таблет уред кој поддржува NFC и Bluetooth® со еден допир на вашиот систем за домашно кино. Или, пак, проследувајте музика од компјутер, iPhone, iPad или iPod* преку Bluetooth®. Без разлика што репродуцирате, технологијата за подобрување на дигиталната музика ќе го исчисти звукот.

Безжично споделување филмови и слики.

Благодарение на вградениот Wi-Fi®, ќе можете лесно да поврзeте Smartphone уред, лаптоп, таблет уред или да се поврзете директно на интернет – без потреба од кабли кои создаваат неред. Проследувајте секаков вид на забава, почнувајќи од вашите фотографии и листи за репродукција па сè до филмови на интернет, интернет телевизија и видео записи на YouTube™.

Откријте свет на интернет забава

Дали изгледавте сè од вашата филмска збирка? Проследувајте HD филмови, милиони песни кои може да ги репродуцирате низ вашиот дом, омилени ТВ канали, а ќе добиете и интернет пребарувач и апликации за време, новости, игри и многу повеќе.

Одличен изглед со беспрекорен стил

Нашите најнови системи за домашно кино го презентираат нашиот нов дизајн Sense of Quartz, кој е инспириран од рабови од сечено стакло и блескави ефекти на кристалите. Од звучници до далечински управувачи, секој елемент внесува чувство на префинет и дискретен стил во просторот каде што живеете.

Уживајте во филмови со вистинска моќ

Добијте квалитет на слика кој навистина ќе ве внесе во случувањата. Гледајте 2D и 3D Blu-ray Disc™ или DVD содржини во Full HD со природни бои и остри детали. Дури и видео записите од интернет ќе изгледаат подобро отколку на вашиот компјутер, благодарение на интелигентните подобрувања на сликата.

Функции

Звук со моќна привлечност

Од филмски ефекти до рок концерти на стадион, 5.1-каналниот опкружувачки звук нуди моќно аудио доживување

Слушање со еден допир за моментално репродуцирање музика

Технологијата NFC (поле за комуникации во близина) ја елиминира потребата од поврзување со кабли и сложените постапки за поставување. Само допрете го вашиот паметен телефон или друг уред* со NFC до ознаката N на куќиштето и почнете да слушате музика. Немате NFC? Нема проблем. Уредите можете да ги впарите и рачно во поставките за Bluetooth®. *Погледнете компатибилни уреди

Пронајдете компатибилни уреди

Безжично проследување на музика преку Bluetooth®

Ако на вашиот Smartphone уред е активиран Bluetooth®, тогаш впарете го со системот за домашно кино и проследувајте ја вашата омилена музика

Моќни ниски тонови со засилување на бас

Добијте моќен бас и уживајте во неверојатна возбуда додека гледате сцени со гласни звуци

Современ, минималистички изглед

Инспириран од беспрекорните и блескави ефекти на кристалите, нашиот дизајн Sense of Quartz изгледа прекрасно насекаде

Уживајте во прекрасна Full HD 3D слика

Уживајте во 3D филмови и телевизија во Full HD 3D, со реалистична и рамномерна слика која ќе ве внесе во центарот на случувањата

Вграден Wi-Fi® за едноставно поврзување на интернет

Проследувајте забава од домашната безжична мрежа и интернет без неред од кабли

Проследувајте онлајн забава на големиот екран

Уживајте во онлајн канали како YouTube™ и пристап до голем избор на филмови на барање.

Гледајте емисии со целосна палета на бои

Triluminos Colour ќе ви овозможи да уживате во прекрасни слики и широка палета на бои кои внесуваат длабочина во секоја сцена

Уживајте во видеоснимки со беспрекорни Full HD детали

Гледајте Blu-ray™ филмови со 5 пати подобри детали од DVD

Звук кој одговара на содржините кои ги гледате

Изберете некој од режимите на звук, вклучувајќи го и режимот за фудбал кој го стишува гласот на коментаторот и го нагласува навивањето на навивачите

Доживејте ја одново вашата DVD колекција

Blu-ray Disc™ плеерот ја зголемува резолуцијата на DVD содржините до речиси HD квалитет, така што можете да ги репродуцирате сите ваши класични DVD филмови со повеќе детали

Претворете го Smartphone уредот во далечински управувач

Преземете ја апликацијата TV SideView и користете го вашиот Smartphone уред или таблет уред како далечински управувач или глувче за пребарување на интернет

Веднаш внесете се во филмот

Животот е премногу краток за да го чекате дискот да се вчита, па затоа ви нудиме функција за брзо вклучување и вчитување која веднаш ќе ве внесе во случувањата

Спецификации

Систем на звучници
1-системски
Фреквентен појас (FM / AM)
FM
Однапред избрани станици (FM / AM)
20 (FM)
Излезна моќност
1000W
Вид на форма
5.1
Влезни и излезни приклучоци
HDMI ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ (0/1), USB ВЛЕЗ (1 преден), USB тастатура, АНАЛОГЕН АУДИО ВЛЕЗ: ПИНСКИ ПРИКЛУЧОК (1), ОПТИЧКИ АУДИО ВЛЕЗ (1), ПРИКЛУЧОК ЗА ЕТЕРНЕТ (1)
Blu-ray Disc™
ДА
Blu-ray 3D™
ДА
DVD
ДА

Што има во пакетот

Упатство за употреба, Далечински управувач:, FM антена (заоблена / тип T), Batteries, Водич за брзо поставување, *Производите може да се разликуваат во зависност од земјата и моделот

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина